Share

اعتراض کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت در تهران به سومین روز خود وارد شده است. نمایندگان آنها از سرتاسر ایران از صبح دوشنبه ۲۲ مرداد در برابر ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی تجمع کرده‌اند.

سومین روز اعتراض کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت، ۱۴ مرداد

معترضان ۴۱ ماه حقوقی دریافت نکرده‌اند. آنها همچنین پس از ۱۲ سال سابقه کاری در دفترهای شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، هنوز از وضعیت شغلی پایدار و مشخصی برخوردار نیستند.

در میان معترضان، کم‌توان‌های جسمی شاغل در این تعاونی‌ها که سرپرست خانوار هستند، به چشم می‌خورند. ۵۰ کم‌توان جسمی در سه روز اخیر در این تحصن حضور دارند.

ویدئوی زیر گلایه یکی از کارکنان کم‌توان جسمی معترض خطاب به مسئولان دولتی است که به گفته او، انگار وقتشان ارزشمندتر از آن است که به مطالبات این کارکنان گوش بسپارند:

خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) شمار کارکنان دفاتر شرکت تعاونی سهام عدالت را یک هزار و ۵۰۰ تن گزارش کرده است. رئیس سازمان خصوصی‌سازی ایران سال گذشته وعده داده بود که تا پایان سال ۹۶ مشکلات دستمزد و قرارداد کارکنان سهام عدالت برطرف شود. به گفته کارکنان این وعده عملی نشده و مجلس شورای اسلامی نیز با تخصیص ۲۵ میلیارد تومان برای جبران خدمات کارکنان شرکت تعاونی سهام عدالت مخالفت کرده است.


در همین زمینه

جنبش مطالباتی و اعتراضی – پرونده روزانه

Share