Share

تخریب یک ساختمان در اهواز به درگیری مردم و ماموران شهرداری انجامید. مسئولان شهرداری اهواز «زمین‌خواران» را عامل این درگیری می‌دانند و می‌گویند: در جریان این درگیری دو مامو شهرداری مجروح شدند.

عکس: آرشیو

عصر پنچشنبه ۲۵ مرداد ماموران اجرایی شهرداری اهواز مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفتند. مجتبی یوسفی شهردار منطقه سه اهواز گفته که ماموران شهرداری که برای تخریب یک ساختمان که به گفته او به «غیرقانونی» احداث شده، اعزام شده بودند، مورد حمله قرار گرفته، «لودر آنها آتش زده شده» و راننده لودر و مامور اجرایی شهرداری «دچار سوختگی ۶۰ و ۱۵ درصد شدند».

او محل درگیری را منطقه «زویه» اعلام کرده و گفته است ماموران شهرداری برای برخورد با «ساخت و ساز غیرمجاز» اعزام شده بودند.

شهردار منطقه سه اهواز گفته «ماموران اجراییات شهرداری با حکم قضایی درحال تخریب یک ساختمان نیمه ساز متصرفی بودند که با مخالفت متصرفان مواجه شدند.»

او گفته که در ادامه این درگیری «متصرفان اقدام به پرتاب مواد آتش‌زا به شهرداری منطقه سه اهواز کردند».

به گفته یوسفی «این افراد ساعتی بعد هم با اسلحه به شهرداری منطقه حمله کردند و سبب خسارت به در ساختمان شهرداری شدند.»

او در گفت‌گو با خبرگزاری کارایران (ایلنا) محل درگیری را منطقه «زویه» که اغلب ساکنان آن را عرب‌ها تشکیل می‌دهند، عنوان کرده اما به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفته که این حادثه در منطقه «زرگان» رخ داده است.

این دو منطقه در نزدیکی فرودگاه و ابتدای اتوبان اهواز – مسجد سلیمان  و در شمار کم‌برخوردارترین مناطق شهری قرار دارند.

دانیال سبزعلی‌زاده مدیر پیشگیری تخلفات شهرداری اهواز هم گفته که درگیری در منطقه «فرهنگیان» – حد فاصل زرگان و زویه- رخ داده است.

به گفته او عوامل اجرایی شهرداری که «برای رفع تصرف از یک ملک» به این منطقه رفته بودند، «مورد حمله قرار گرفتند».

سبزعلی‌زاده «زمین‌خواران» را عامل این درگیری دانسته و گفته که «آنها بر روی لودر و سرنشینان آن بنزین ریختند و آن را آتش زدند».

محسن موسوی عضو شورای عالی استان خوزستان اما گفته که « از طرف یک خودرو پراید به سمت عوامل اجرایی شهردای مواد آتش‌زا پرتاب شده است».

او ساختمان تخریب شده را «یک واحد مغازه» عنوان کرده که «حکم تخریب» آن صادر شده بود. به گفته موسوی ماموران اجرایی پس از تخریب مغازه در راه بازگشت مورد حمله قرار گرفتند.

ساکنان منطقه زویه اهواز فرودین امسال نیز با ماموران شهرداری که قصد تخریب یک واحد مسکونی در این منطقه را داشتند، درگیر شدند.

به گفته شهردار منطقه سه اهواز طی ماه‌های گذشته چهار درگیری میان ماموران شهرداری و افرادی که او «متصرفان غیرقانونی» خوانده، رخ داده است.

یوسفی گفته یک ماه و نیم قبل «با کلت کمری به ماموران شهرداری شلیک شده است».

به گفته او پیش از این نیز «یکی از مراجعان وسط سالن شهرداری منطقه سه روی یکی از پرسنل بنزین ریخت و در مورد دیگری نیز صبح زود به سمت اداره تیراندازی شد.»

شهردار منطقه سه اهواز جزئیات بیشتری در باره این رخدادها بیان نکرده و تنها از مسئولان قضایی خواسته در جلب افرادی که او «متخلف» نامیده، با شهرداری «همکاری کنند».

Share