Share

محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در واکنش به زندانی شدن نادر فتوره‌چی در پی شکایت محمد امامی، تهیه‌کننده سریال شهرزاد با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرده که اگر تا ظهر دوشنبه ۲۹ مرداد روزنامه‌نگار بازداشتی آزاد نشود، جزئیات صندوق ذخیره فرهنگیان را منتشر خواهد کرد. این مهلت به سر رسید  و محمود صادقی سپس نموداری را منتشر کرد که می‌بایست نمایانگر ارتباط بین تهیه‌کنندگان سریال شهرزاد با بانک سرمایه باشد.

 محمد هادی رضوی و محمد امامی، تهیه‌کنندگان سریال شهرزاد

محمد هادی رضوی و محمد امامی، تهیه‌کنندگان سریال شهرزاد

محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی بعد از آنکه مهلتی که برای آزادی نادر فتوره‌چی معین کرده بود، به سر آمد، با انتشار نموداری تلاش کرد رابطه بین سرمایه‌گذاران سریال شهرزاد با بانک سرمایه را برملا کند:

محمد امامی، تهیه‌کننده سریال شهرزاد، شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶، در نشستی در شهر تورنتو کانادا از به جریان انداختن پرونده‌ای قضایی علیه نادر فتوره‌چی خبر داده بود. او گفته بود به دلیل آنکه پرسش‌های نادر فتوره‌چی درباره منابع مالی سریال شهرزاد از مرز نقد عبور کرده و  به تهمت و افترا و تشویش نزدیک شده، به محاکم قضایی شکایت برده است. روز گذشته شاهرخ فتوره‌چی، بازداشت برادر روزنامه‌نگارش را تأیید کرده بود.

محمد امامی، سرمایه‌دار و تهیه‌کننده فیلم‌های سینمایی و مجموعه ویدیویی و بسیار پرمخاطب و پرهزینه «شهرزاد» مهر۹۵  بازداشت شد. ۴۵ درصد از سهام بانک سرمایه، ششمین بانک خصوصی ایران را صندوق ذخیره فرهنگیان تأمین می‌کند. ظاهراً  چند سرمایه‌دار مبلغ هنگفتی از این سرمایه را بالا کشیده‌اند.

محمد امامی از نزدیکان محمد هادی رضوی، داماد محمد شریعتمداری وزیر تجارت است. در فصل نخست سریال «شهرزاد» نام او در کنار نام محمد امامی به عنوان تهیه‌کننده در تیتراژ فیلم آمده بود. محمد هادی رضوی مدیرعامل گروه اقتصادی «فاطمی» است با چندین شرکت به نام‌های صنایع آینده‌سازان فاطمی نوین، سیستم‌های رسانه‌ای فاطمی، ماشین‌های اداری فاطمی و کارخانجات فاطمی. این گروه برای فعالیت‌های فرهنگی نیز یک باکس ویژه درنظر گرفته و پروژه «شهرزاد» نیز در همین باکس تعریف شده است. گفته می‌شود که دفتر پرزرق و برق او در خیابان بخارست (احمد قیصر) در تهران قرار دارد. ورود به این دفتر با کفش ممنوع است و باید دمپایی‌های مخصوص پوشید.

نادر فتوره‌چی در مطلبی با عنوان «۱۰ سوالی که رسانه‌ها نمی‌پرسند»، پرسش‌هایی را از محمد هادی رضوی، داماد وزیر تجارت مطرح کرد و از او پرسیده بود که چگونه توانسته است با ۳۵ سال سن، در شرایطی که کشور در رکود و بیکاری فرو رفته، ‌چنان درآمدی به هم بزند  که از کنار آن بتواند ۱۴‌میلیارد تومان را خرج ساخت یک سریال کند. پرسش‌های فتوره‌چی با دو هشتگ «#نه_به_شهرزاد» و «#پرسش_از_عوامل_شهرزاد» در توییتر بسیار بازتاب بود.

محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس در پیامی در توییتر، با تعیین ضرب‌الاجل برای آزادی نادر فتوره‌چی نوشته است که دوباره به جای فساد و فاسد، افشاگر فساد را زندانی کرده‌اند. برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی بر صادقی خرده گرفته‌اند که با وجود آنکه از جزئیات پرونده صندوق بازنشستگی فرهنگیان آگاه است، اما از این اطلاعات به عنوان یک حربه استفاده می‌کند.

پانویس:

این گزارش با اطلاعات تازه به روز شد

بیشتر بخوانید:

نادر فتوره‌چی بازداشت شد

Share