Share

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در دیدار با دختران خود گفتند که در انتخابات مجلس نهم شرکت نکرده‌اند.

به گزارش تارنمای کلمه، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، دو تن از رهبران مخالف دولت ایران پس از مدت‌ها محدودیت، برای دومین بار در طول سال جاری موفق به دیدار فرزندان خود شدند.

بنا به این گزارش در این دیدار که روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه، دو روز پس از انتخابات مجلس نهم در خانه یکی از دختران موسوی و رهنورد و در میان تدابیر امنیتی صورت گرفت میرحسین موسوی گفته که در انتخابات شرکت نکرده است.

همچنین در این دیدار آشکار گردید که زهرا رهنورد نیز در انتخابات مجلس نهم شرکت نکرده است.

گروه‌های اصلی اصلاح‌طلبان و همچنین دیگر مخالفان حکومت ایران انتخابات مجلس نهم را به دلیل "غیردمکراتیک بودن" آن و عدم آزادی‌های مدنی  و ادامه سرکوب‌ها تحریم کرده بودند.

موسوی در این دیدار پخش خبر مکالمه تلفنی خود با دخترانش مبنی بر ایستادگی بر مواضع پیشین را ستود و بار دیگر بر آن تأکید کرد

شهریورماه سال جاری میرحسین موسوی در ملاقات با سه دختر خود، در مورد انتخابات مجلس گفته بود: "با توجه به تداوم وضعیت فعلی نمی‌توان امیدی به انتخابات و شرکت در آن داشت."

کلمه در مورد دیدار روز یکشنبه افزوده است که موسوی و رهنورد از روحیه خوب و سلامت کامل برخوردار بودند و موسوی با وجود محدودیت‌ها در جریان اخبار جاری کشور بوده است.

موسوی در این دیدار همچنین پخش خبر مکالمه تلفنی خود با دخترانش را ستود و بار دیگر بر آن تأکید کرد.

چندی پیش میرحسین موسوی در مکالمه تلفنی با فرزندانش گفته بود: "هیچ چیز عوض نشده… دخترانم شما بدانید که من بر سر مواضع پیشین خود همچنان ایستاده‌ام."

گفته می‌شود که پس از این گفت‌وگوی تلفنی بود که فشارها بر دختران موسوی و رهنورد و اعضای خانواده آن‌ها به شدت افزایش یافت.

در بهمن‌ماه گذشته مأموران امنیتی جمهوری اسلامی ایران دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را تهدید به بازداشت و انتقال به مکانی نامعلومی کرده بودند.

همچنین یکی از دختران موسوی و رهنورد از تدریس در رشته هنر دانشگاه الزهرا منع شد.

این تهدید چند روز پس از انتشار نامه مشترک فرزندان میرحسین موسوی و مهدی کروبی، یکی دیگر از رهبران اصلاح‌طلب مخالف حکومت، صورت گرفته بود.

فرزندان میرحسین موسوی و مهدی کروبی در روز ۱۸ بهمن‌ماه جاری در نامه مشترکی، از همه هموطنان و "آزادی‌خواهان جهان" خواستند که "پژواک صدای حق‌خواهی" آن‌ها باشند و صدای‌شان را به گوش جهانیان برسانند تا زندانیان آن‌ها و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی در سراسر ایران آزاد شوند.

فرزندان موسوی و کروبی با ابراز نگرانی از وضعیت سلامت و امنیت والدین خود تصریح کردند که آن‌ها برخلاف خواست خود و برخلاف قانون یک سال است که در بازداشت به‌سر می‌برند.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، به همراه مهدی کروبی، بیش از یک سال پیش، از ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۹ تحت بازداشت خانگی قرار دارند.

 

Share