Share

سه تن دیگر از وکلای دادگستری در ایران بازداشت شدند. پیام درفشان و  فرخ فروزان جمعه ۹ شهریورماه در خانه آرش کیخسروی بازداشت شده‌اند. خبرهای دیگر حاکی است که هدی عمید، فعال حقوق زنان و وکیل دادگستری نیز صبح امروز در منزلش بازداشت شده است.

پیام درفشان و  فرخ فروزان

کمپین حقوق بشر ایران اعلام کرده مأموران وزارت اطلاعات پیام درفشان و  فرخ فروزان را در خانه آرش کیخسروی در کرج بازداشت کرده‌اند.

به گزارش این کمپین، فرخ فروزان وکیل جوانی است که در زمینه حقوق کودکان فعالیت می‌کند.

هدی عمید نیز از فعالان شناخته شده حقوق زنان است که از کمپین تغییر چهره مردانه مجلس حمایت کرده بود.


پیام درافشان هم وکالت آرش کیخسروی و خانواده کاووس سید امامی را بر عهده دارد.

آرش کیخسروی و قاسم شعله‌سعدی، دو وکیل دیگر دادگستری نیز شنبه ۲۷ مرداد در تجمع اعتراضی مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت و پس از تفهیم اتهام با صدور قرار به زندان بزرگ تهران منتقل شدند. در همان روز مسعود جوادیه، وکیل دیگری که در آن تجمع دستگیر شده بود که با قرار کفالت آزاد شد.

در ماه‌های گذشته زینب طاهری، نسرین ستوده و  محمد نجفی  دیگر وکلای دادگستری بودند که با اتهامات امنیتی بازداشت شدند.

محمد نجفی وکیل دادگستری که به روشن شدن خبر قتل جوان معترض اراکی وحید حیدری در بازداشتگاه کمک کرده بود چندی پس از بازداشت با قرار وثیقه آزاد شد. او روز گذشته اما به سه سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

یکم شهریورماه امسال، عیسی امینی، رییس کانون وکلای دادگستری مرکز از نحوه برخورد با قاسم شعله‌سعدی و آرش کیخسروی و انتقال این دو وکیل دادگستری با دستبند و پابند به زندان انتقاد کرده و گفته است این اقدام موجب بهت و اعتراض جامعه‌ حقوقی شده است.

*این خبر ابتدا با تیتر «موج دستگیری وکلای ایرانی: پیام درفشان و فرخ فروزان بازداشت شدند» منتشر شده بود.


در همین زمینه

ادامه بازداشت قاسم شعله‌سعدی و آرش کیخسروی- تلاش برای خاموش کردن صدای دادخواهی

Share