Share

بر اساس تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، شماری از رانندگان کامیون در شهرهای گرگان، مرکز استان گلستان، و مهران در جنوب استان ایلام اعتصاب کرده‌اند.

اعتصاب کامیون‌ها در پایانه مهران، شنبه ۱۰ شهریور

کانال خبری کارزار «نه به زندان نه به اعدام» گزارش داده است که اعتصاب‌ها در این دو شهر در پاسخ به فراخوان اعتصاب چهارروزه از شنبه ۱۰ شهریور رخ داده است. بر اساس این گزارش، رانندگان اعتصابی در پایانه شهر مرزی مهران از تحویل بار به رانندگان عراقی خودداری کرده‌اند.

در گرگان نیز تصاویر منتشرشده از قراردادن شماری کامیون در یک اتوبان حکایت دارند.

اعتصاب کامیون‌ها در گرگان، شنبه ۱۰ شهریور

رانندگان کامیون در ایران ابتدا خرداد امسال در اعتراض به عدم پرداخت حق بیمه سهم دولت، عوارض باربری و جاده‌ای، افزایش قیمت لاستیک و قطعات یدکی، و درصد بالای حق کمیسیون شرکت‌های باربری اعتصاب سراسری کردند. مشکلات ناشی از اعتصاب خردادماه، به‌ویژه کمبود موقتی سوخت در برخی شهرها باعث شد که سپاه پاسداران از خودروهای حمل‌و‌نقل خود برای شکستن اعتصاب بهره ببرد.

به دنبال این اعتصاب مجلس یک کمیسیون ویژه برای پیگیری مطالبات رانندگان جاده‌ای تشکیل داد، اما به گفته رانندگان هیچ یک از وعده‌های مسئولان تا به حال تحقق نیافته است.

عدم تحقق وعده‌ها باعث شد که رانندگان کامیون از یکم مرداد دور جدیدی از اعتراض‌ها را آغاز کنند. شنبه گذشته شماری از کامیون‌داران در دست‌کم چهارشهر بزرگ مشهد، اصفهان، اهواز و یزد اعتصاب کردند.


در همین زمینه

ویدئو: اعتصاب کامیون‌داران در مشهد، اصفهان و اهواز

Share