Share

ترانه علیدوستی در یک رشته‌ توئیت درباره رویدادی که سال ۷۹ در تلویزیون برایش اتفاق افتاده بود و دلیل رویگردانی‌اش را از صداوسیما توضیح داده است. او همچنین نوشته که دو ماه پیش «جمعی از مسئولین مربوطه» او را فراخوانده‌اند تا مواضعش را بابت توییت‌ها و ریتوییت‌هایش روشن کند.

ترانه علیدوستی: بازیگر سینما (عکس: آرشیو)

ترانه علیدوستی که به دنبال یک توییت درباره شایعه سانسور سریال اوشین در صدا و سیما، متهم به جانبداری از این رسانه شده، با اشاره به اینکه هرگز با این سازمان رابطه‌ای نداشته، نوشته است: «سال ۷۹، اولین فیلمم رو بازی کرده بودم اما هنوز اکران هم نشده بود و کسی مطلقا من رو نمی‌شناخت، دعوت شدم به برنامه‌ای در شبکه جام جم، سرجمع ده دقیقه، به عنوان استعداد نوجوان.»

این بازیگر سینمای ایران که به دلیل حضور در فیلم‌های اصغر فرهادی و سریال شهرزاد مشهور است، از جمله بازیگرانی است که حضور پررنگی در توییتر دارد و به ویژه به مسایل زنان توجه نشان می‌دهد. علیدوستی در یک رشته توییت توضیح داده که در سال ۷۹ وقتی به ساختمان شبکه ۲ که محل ضبط برنامه بوده رسیده حراست بانوان جلوی او را گرفته است که «پالتوت کوتاهه. تا زیر زانوم بود. برق ناخن هم داشتم. گفتن نمیشه بری. گفتم من اینجا کار نمی‌کنم، مهمونم. خیر. نمی‌شه. از طرف برنامه یکی اومد دنبالم. اصرار و التماس که می‌شه تا خونه بری مقنعه سر کنی؟ متاسفانه بچه بودم، گفتم چشم، تا خونه رفتم و برگشتم. راهم دادن.»

او نوشته در حالی که پشت صحنه منتظر نوبت آنتن بوده، مردی به او گفته محیط اینجا سینما نیست و او نباید جلوی دوربین بخندد و تنها باید لبخند بزند. جلوی دوربین هم پس از پاسخگویی به دو سوال مجری زن برنامه به او گفته که از پشت صحنه اشاره می‌کنند که او پایش را روی پایش نیندازد.

ترانه علیدوستی نوشته که به دنبال این برنامه با خود عهد کرده که هرگز پایش را به صدا و سیما نگذارد.

او در توییت دیگری با اشاره به اینکه اخیرا از او بازجویی شده نوشته است که جلسه‌ بازجویی با چنین جمله‌ای شروع شده است: «ما می‌خوایم بدونیم شما فرزند همین نظامی، یا پیاده‌سرباز ضدانقلاب؟»

او که از سوی گروهی از کاربران شبکه اجتماعی به ویژه کاربران توییتر که خود او در آن بسیار فعال است به دلیل مواضعش مورد انتقاد است گفته که دیگران او را «ماله‌کش» می‌خوانند. ماله کش اصطلاحی است که کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره افرادی که به نحوی سیاست‌های جمهوری اسلامی و اصلاح‌طلبان را توجیه می‌کنند به کار می‌برند.

«ترانه علیدوستی» از جمله در حالی به تصمیم ترامپ درباره اعمال محدودیت در ورود ایرانیان به آمریکا اعتراض کرده، از اشاره به عللی که ایران را جزو کشورهای مورد تبعیض امریکا قرار داده است خودداری کرده است.

ترانه علیدوستی همچنین از سوی گروهی از کاربران به دلیل ادامه بازی در سریال شهرزاد با وجود ادعاهای مطرح شده در زمینه اختلاس یکی از تهیه‌کنندگان از صندوق فرهنگیان مورد انتقاد بوده است.

هنرمندان متعهد به بهشت می‌روند، غیرمتعهدها به همه‌جا

 

Share