Share

سه نفر در قزوین به‌جرم قاچاق مواد مخدر و دو نفر در مشهد به‌جرم تجاوز و سرقت اعدام شدند.

خبرگزاری مهر امروز سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه به نقل از حجت‌الاسلام صادق نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین در مورد متهمان شهر قزوین نوشته است منصور عطایی، متهم ردیف اول در تاریخ ۲۷ اسفند ۸۶ توسط ماموران نیروی انتظامی دستگیر و در محل دام‌داری وی یک تن‌ونیم مواد مخدر کشف و شد.

به‌گفته دادستان قزوین این متهم یکی از "قاچاقچیان عمده مواد مخدر بوده که این مواد را به اروپا صادر می‌کرده است."

صادق نیارکی گفت از متهم ردیف دوم ۳۵۴ گرم هروئین و از متهم ردیف سوم ابتدا ۵۰۱ گرم هروئین مرطوب و چهار ماه بعد از وسیله نقلیه وی شش کیلو و۴۵۰ گرم دیگر هروئین مرطوب کشف شده بود.

هر سه متهم به مصادره اموال نیز محکوم شدند.

خبرگزاری مهر: هر سه نفر اعدامی با خونسردی کامل آماده مرگ شدند و دو نفر از این افراد با خنده به پای چوبه دار رفتند

خبرگزاری مهر در گزارش خود از این اعدام نوشته است: "هر سه نفر اعدامی با خونسردی کامل آماده مرگ شدند و دو نفر از این افراد با خنده به پای چوبه دار رفتند."

منصور عطایی قاچاقچی هنگامی که طناب دار را بر گردن خود دید خطاب به یکی از مأموران زندان گفت: "اگر نترسیده بودی و چهار صد میلیون تومان من را قبول می‌کردی الان می‌توانستی زندگی خوبی در خارج داشته باشی."

از سوی دیگر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) خبر داد که بامداد امروز دو نفر به نام‌های اکرم نوروززهی، معروف به یاسین و مجتبی افشار، در میدان فردوسی مشهد در ملاء عام اعدام شدند.

این دو نفر متهم به ۱۳ مورد تجاوز در مشهد، طرقبه و شاندیز در پنج ماه نخست سال جاری بودند.

ایسنا در گزارش تفصیلی خود از "استقبال" مردم حاضر در مراسم اعدام از این اقدام قوه قضائیه نوشته است.

همچنین علی القاصی‌مهر، دادستان عمومی شیراز، امروز اعلام کرد حکم شش نفر از مجرمان قاچاق مواد مخدر به‌زودی در محل زندان شیراز اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر (هرانا) بر پایه گزارش‌های ثبت‌شده در بهمن‌ماه سال جاری، ۱۳ شهروند به اتهام‌های مواد مخدر، قتل، محاربه و تجاوز به اعدام محکوم شدند و ۱۱ زندانی نیز بر اساس اتهام قتل، جرایم مواد مخدر، تجاوز و سرقت در این ماه اعدام گردیدند.

ایران از جمله کشورهایی است که مجازات اعدام در آن هنوز رایج است. قتل، فروش مواد مخدر، تجاوز، آدم‌ربایی و سرقت مسلحانه از جمله جرم‌هایی هستند که مجازات آن‌ها بر اساس قوانین ایران اعدام است.

هم اکنون دو سوم کشورهای عضو سازمان ملل، یعنی ۱۳۰ کشور، حکم اعدام را کنار گذاشته‌اند، اما در ۶۲ کشور همچنان مجازات اعدام اجرا می‌شود که جمهوری اسلامی ایران یکی از این کشور‌ها است.
 

Share