Share

پلیس اندونزی ۷۲ پناهجو از کشورهای ایران و افغانستان را بازداشت کرد.

به گزارش زمانه، این پناهجویان که دو روز پیش در ساحل لوژی در غرب جاوا بازداشت شده‌اند، در حال حاضر تحت بازرسی و تحقیق قرار دارند و از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست.

این پناهجویان پس از آن بازداشت شدند که روستائیان اندونزیایی شماری از ساکنان خاورمیانه را در ساحل دیدند و به پلیس اطلاع دادند.

سخنگوی پلیس محلی سعود عثمان نسوتین به روزنامه جاکارتا پست گفته است: "این مهاجران در راه جزیره کریسمس استرالیا بودند."

پلیس اندونزی گفته است تعداد این افراد ممکن است افزایش یابد و مأموران در تلاش برای یافتن کسانی هستند که احتمالأ پنهان شده‌اند

پلیس اندونزی گفته است تعداد این افراد ممکن است افزایش یابد و مأموران در تلاش برای یافتن کسانی هستند که احتمالأ پنهان شده‌اند.

به گزارش شبکه ای‌بی‌سی استرالیا، پناهجویان در اندونزی با وضعیت اسفباری روبه‌رو هستند و در اواخر ماه گذشته یک پناهجوی افغان که فرار کرده بود بازداشت و سپس بر اثر شکنجه کشته شد.

افزون بر این پناهجویان در بازداشتگاه‌های اندونزی سرنوشت نامعلومی در پیش دارند و در این بازداشتگاه‌ها مورد تهدیدهای خشونت‌بار و بدرفتاری قرار می‌گیرند.

پناهجویان برای رسیدن به استرالیا مسیر پر خطری را برمی‌گزینند؛ آن‌ها با استفاده از قایق‌های ماهی‌گیری از مسیر اندونزی به استرالیا می‌روند.

(عکس‌های این خبر تزئینی است)

 

Share