Share

یک رسانه یونانی به نام«گریک ریپورتر» گزارش داده که اعضای گروه آنارشیستی «روویکوناس» ساعت ۶ صبح دوشنبه ۲۶ شهریور/ ۱۷ سپتامبر در همبستگی با احزاب کرد مخالف جمهوری اسلامی ایران با قوطی‌های رنگ به سفارتخانه ایران در آتن حمله کردند. حمله‌گنندگان موفق شدند از محل حادثه فرار کنند. پلیس فردی را بازداشت نکرده است.

سفارتخانه ایران در آتن

«روویکوناس» با انتشار بیانیه‌ای در صفحه فیسبوکش با اشاره به اعدام سه زندانی کرد، رامین حسین پناهی، زانیار و عمران مراد با حزب کومله اعلام همبستگی کرده‌اند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری دوشنبه ۲۶ شهریور خود درباره حمله به سفارتخانه ایران در آتن گفته است: «در حال حاضر اطلاعی از این موضوع ندارم و در جریان جزئیات این خبر نیستم.»

عصر جمعه ۲۳ شهریور نیز عده‌ای به سفارتخانه ایران در پاریس حمله کردند و با پرتاب سنگ و اشیای مختلفی همچون کپسول اطفای حریق، کیس کامپیوتر به سمت ساختمان، شیشه‌های سفارتخانه را شکستند.

دوشنبه هفته گذشته نیز عده‌ای به سفارتخانه ایران در هلسینکی حمله کردند و پرچم جمهوری اسلامی را پایین کشیدند.

سپاه پاسداران شنبه گذشته، ۸ سپتامبر / ۱۷ شهریور با موشک‌های زمین به زمین مقر فرماندهی و اردوگاه آموزشی حزب دموکرات کردستان و حزب دموکرات کردستان ایران را هنگام نشست شورای رهبری این احزاب در شهر کوی‌سنجق هدف قرار داد. در این حمله موشکی دست‌کم ۱۴ نفر کشته و ۳۰ نفر مجروح شدند. همزمان سه زندانی کرد نیز اعدام شدند.

صبح چهارشنبه ۲۱ شهریور در برخی شهرهای کردنشین ایران، از جمله سنندج، بانه، سنقر، پاوه، بوکان، مریوان، سرپل ذهاب، و قصرشیرین و مهاباد در اعتراض به این حمله موشکی و همچنین اعدام رامین حسین‌پناهی، زانیار و لقمان مرادی اعتصاب عمومی شد. این اعتصاب عمومی به‌دعوت مرکز همکاری احزاب کردستان ایران صورت گرفت.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی وزارت خارجه ایران: «تعدادی از حمله‌کنندگان به سفارت ایران در پاریس دستگیر شدند»

Share