Share

محمدعلی ولایتی و احمدرضا احمدپور دو زندانی سیاسی در زندان‌های اوین تهران و سپیدار اهواز دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

تارنمای کلمه، نامه‌ای از محمدعلی ولایتی، معاون امور استان‌های ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در انتخابات سال ۱۳۸۸ منتشر کرده که در آن آمده است در اعتراض به "تعطیلی قانون اساسی و جایگزینی منویات و خواسته‌ها و سلیقه‌های شخصی که نتیجه آن صدور احکام غیر واقعی، ظالمانه و میلی برای بسیاری از زندانیان سیاسی بوده است" از روز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه دست به اعتصاب غذای تر زده است.

این زندانی سیاسی که در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی است درخواست اعاده دادرسی و ملاقات با دادستان کل کشور را کرده است.

محمدعلی ولایتی در روز هشتم بهمن‌ماه ۱۳۸۹ دستگیر و دربند ۲۴۰ به مدت ۱۸ روز زندانی و سپس با قید کفالت آزاد شد.

وی شهریورماه سال جاری به اتهام "تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه جمهوری اسلامی" به دو سال زندان محکوم گردید.

محمدعلی ولایتی ۳۰ سال در سمت‌های مختلفی چون بخشداری فیروزکوه، معاونت اداری و مالی دانشکده وزارت اطلاعات، و دبیر پشتیبانی دانشگاه شاهد و معاونت بازرسی وزارت کشور در هشت سال دولت اصلاحات فعالیت داشت. وی در حال حاضر دبیر اجرایی خانه احزاب و بازرس آن است.

محمدعلی ولایتی به دو سال زندان و احمدرضا احمدپور به سه سال حبس و ۱۰ سال تبعید در شهرستان ایذه و خلع لباس محکوم شده‌اند

از سوی دیگر خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) گزارش داد احمدرضا احمدپور، روحانی منتقد حکومت و عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت قم نیز در زندان سپیدار اهواز دست به اعتصاب غذا زده است.

هنوز علت اعتصاب غذای این زندانی سیاسی معلوم نیست.

بنا به این گزارش این روحانی زندانی سه‌شنبه ۱۶ اسفندماه در تماسی با نزدیکان خود اعلام کرد به ملاقات‌اش نروند زیرا به خارج از خوزستان منتقل می‌شود.

به گفته نزدیکان وی، احمدرضا احمدپور در این تماس تلفنی گفته است: "مسئولان زندان گفته‌اند وسایل‌ات را جمع کن می‌خواهیم تو را به محل دیگری منتقل کنیم."

این آخرین تماس احمدپور با خانواده‌اش در طول هفته گذشته بود و پس از آن نیز خانواده وی نتوانسته‌اند با او ملاقات کنند.

با پی‌گیری اعضای خانواده قرار بود ملاقات، روز گذشته، چهارشنبه ۲۴ اسفندماه برگزار شود اما پس از سه ساعت انتظار، مأمور زندان از اعتصاب احمدپور و خودداری‌اش از ملاقات با خواهر و فرزندش خبر داد.

این در حالی است که مرخصی این زندانی سیاسی نیز قطع شده و در مرخصی پیشین تقاضای تمدید آن به دلیل بیماری همسرش و کمک به خانواده با مخالفت مسئولان زندان اهواز و دادگاه ویژه قم روبه‌رو شد.

احمدرضا احمدپور دی‌ماه سال ۸۸ به اتهام "انتشار اطلاعات کذب درباره نظام" و "بدنام کردن روحانیت شیعه"، به خلع لباس و یک سال زندان محکوم شده بود.

وی پس از گذراندن دوران محکومیت خود آزاد گردید و تیرماه امسال بار دیگر توسط مأموران لباس‌شخصی بازداشت شد.

این زندانی سیاسی پیش از این یک بار دیگر در اعتراض به وضعیت زندان ۱۶ روز اعتصاب غذا کرده و نامه‌ای نیز ‌به دبیرکل سازمان ملل نوشته بود.

احمدرضا احمدپور به سه سال حبس و ۱۰ سال تبعید در شهرستان ایذه و خلع لباس دوباره، محرومیت از مزایا و مناصب طلبگی در سال ۹۰ محکوم شد.

 

Share