Share

سپاه پاسداران در واکنش به حمله تروریستی ۳۱ شهریور به رژه نظامی در اهواز به عربستان سعودی و امارات متحده عربی هشدار داد که  جمهوری اسلامی عبور از خطوط قرمز خود را بی‌پاسخ نمی‌گذارد. سردار پاسدار حسین سلامی در سخنانی که در نماز جمعه تهران ایراد کرد گفت به رژیم عربستان و امارات هشدار می‌دهیم شما تحمل تیغ انتقام ما را ندارید.

سردار حسین سلامی

سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران

حمله شنبه ۳۱ شهریور به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز بعد از حمله همزمان ۱۷ خرداد ۹۶ داعش به مجلس شورای اسلامی و مقبره بنیانگذار جمهوری اسلامی یکی از مرگبارترین حملات تروریستی در سال‌های اخیر بوده است. در این حمله ۲۶ نفر کشته و ۶۱ نفر مجروح شدند. این حمله تروریستی در کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است. نمایندگان گزارش داده‌اند که گروه دولت اسلامی (داعش) این حمله را انجام داده و دست مهاجمان کاملاً باز بوده تا آن حد که به مجروحان تیر خلاص می‌زدند و کسی هنگام حمله در صدد مقابله با آن‌ها برنیامده است. ابوالحسن المهاجر، سخنگوی داعش چهارشنبه ۴ مهر با انتشار یک پیام صوتی تهدید کرده است که حمله به رژه اهواز «آخرین حمله نخواهد بود.»

به گزارش خبرگزاری‌های نزدیک به سپاه پاسداران، سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه در سخنانی که جمعه ۶ مهر در نماز جمعه تهران ایراد کرد به عربستان سعودی و امارات متحده عربی هشدار داد که از اغتشاش‌آفرینی در ایران خودداری کنند:

«ما به رژیم امارات عربی متحده و عربستان سعودی که صحنه‌گردان برخی شرارت‌ها در برخی نقاط کشور هستند و آرزوی انتقال ناامنی به داخل کشور را دارند، هشدار می‌دهیم: هرگز در توسعه تنش با جمهوری اسلامی به هیچ موفقیتی نمی‌رسید.»

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صبح جمعه ۶ مهر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که یک «تیم تروریستی قبل از هرگونه اقدام» در نزدیکی پاسگاه ۱۶۳ در منطقه مرزی سراوان در استان سیستان و بلوچستان گرفتار و طی یک درگیری و «آتش سنگین» منهدم شده است. چهار تن از مهاجمان کشته و دو نفر هم مجروح شده‌اند. در اطلاعیه روابط عمومی قدس آمده است این تیم «تروریستی وابسته به استکبار جهانی» بوده و «برای حمله به پاسگاه‌های مرزی جمهوری اسلامی ایران از خاک کشور همجوار» وارد خاک ایران شده بود.

حسین سلامی  در ادامه سخنانش گفت:

«اگر از خطوط قرمزمان عبور کنید، قطعاً از خطوط قرمز شما عبور خواهیم کرد و می‌دانید قدرت ملّت ایران، وقتی به صحنه عمل می‌آید چه طوفانی به‌ پا می‌کند. به آمریکا هم هشدار می‌دهیم که دست از حمایت از تروریست‌ها بردارند. این برای آنان هم زیان‌بار خواهد بود.»

هفته گذشته قبل از سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران ویدیویی منتشر کرده بود که از قصد سپاه برای حمله موشکی در پاسخ به حمله تروریستی به رژه نیروهای نظامی ایران در اهواز خبر می‌داد. این ویدیو با فرازی از سخنان رهبر جمهوری اسلامی آغاز می‌شود که می‌گوید دوران «بزن و در رو» تمام شده و سپس روی تصاویر ماهواره‌ای نقطه‌ای در خاورمیانه که احتمالاً عربستان و امارت متحده عربی است بسته می‌شود.

سپاه پاسداران همزمان با انتشار این ویدیو، در بیانیه‌ای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را «پلید» و «ماجراجو» خوانده و گفته بود که به دلیل «اقتدار دفاعی و صلابت نیروهای مسلح» دشمنان جمهوری اسلامی، تحریم‌های اقتصادی را به حمله نظامی به ایران ترجیح داده‌اند. رهبر جمهوری اسلامی اعلام کرده که بر اساس گزارش‌هایی که به دست او رسیده، دست مهاجمان در حمله تروریستی ۳۱ شهریور به رژه نیروهای نظامی ایران در اهواز در «جیب سعودی و امارات» است و ایران «گوشمالی سختی» به آنان خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

خبرگزاری سپاه، عربستان و امارات را به حمله موشکی تهدید کرد

Share