Share

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به حمله تروریستی ۳۱ شهریور به رژه نظامی در اهواز که سرانجام گروه دولت اسلامی مسئولیت آن را به عهده گرفته بود به شرق فرات حمله موشکی کرد. سپاه می‌گوید شمار زیادی از تروریست‌های «تکفیری» کشته شده‌اند.

بامداد دوشنبه ۹ مهر: حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر داعش در ابوکمال

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد دوشنبه ۹ مهر در اطلاعیه‌ای از حمله موشکی به مقر داعش در شرق فرات در کشور سوریه توسط یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه و کشته شدن شمار زیادی از تروریست خبر داد.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی تصاویری از سامانه‌های موشکی سپاه در کامیاران در استان کردستان نشان داد. نقشه ای که در تلویزیون نشان داده شد، به این اشاره داشت که موشک‌های سپاه از آسمان تکریت در عراق وارد حریم هوایی سوریه شده‌اند و در نزدیکی شهر بوکمال در شرق فرات به هدف‌هایی اصابت کرده‌اند. بوکمال تحت کنترل ارتش سوریه است، اما همچنان مورد تهاجم داعش قرار دارد.

حمله شنبه ۳۱ شهریور به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز بعد از حمله ۱۷ خرداد ۹۶ داعش به مجلس شورای اسلامی و مقبره بنیانگذار جمهوری اسلامی یکی از مرگبارترین حملات تروریستی در سال‌های اخیر بوده است. در این حمله ۲۶ نفر کشته و ۶۱ نفر مجروح شدند. ابتدا گروه الاحواز مسئولیت این حمله را به عهده گرفته بود اما بعد از یک روز مسئولیت این حمله را پس گرفت. سپس گروه دولت اسلامی (داعش) با انتشار ویدیویی از سه تن از مهاجمان مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی که این حادثه را در دست بررسی دارد، تأیید کرده که داعش این حمله را انجام داده است.

سپاه پاسداران در اطلاعیه بامداد ۹ مهر خود اعلام کرده که موشک‌ها از نوع ذوالفقار و قیام به ترتیب با برد ۷۵۰ و ۸۰۰ کیلومتر بوده‌اند.

در شبکه‌های اجتماعی این شایعه منتشر شده که برخی از موشک‌های سپاه پاسداران در کرمانشاه سقوط کرده و سبب وقوع آتش‌سوزی‌هایی در این منطقه شده است. هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی این ادعا را تکذیب کرده است.

در هفته‌های گذشته این سومین بار است که ایران از روی انتقام‌جویی به اهدافی حمله موشکی می‌کند.

سپاه پاسداران ۱۷ شهریور با موشک‌های زمین به زمین مقر فرماندهی و اردوگاه آموزشی حزب دموکرات کردستان و حزب دموکرات کردستان ایران را هنگام نشست شورای رهبری این احزاب در شهر کوی‌سنجق در حوالی اربیل هدف قرار داد. در این حمله موشکی دست‌کم ۱۴ نفر کشته و ۳۰ نفر مجروح شدند. این حمله در پاسخ به حمله به پاسگاه مرزی مریوان انجام شد.

در خرداد سال گذشته نیز سپاه در پاسخ به حمله ۱۷ خرداد داعش به مجلس شورای اسلامی و مقبره آیت‌الله خمینی به شرق فرات در ابوکمال حمله موشکی کرد.

سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در سخنانی که در مراسم تشییع جنازه کشته شدگان حادثه اهواز ایراد کرد، گفت که واکنش سپاه به حمله تروریستی در اهواز «پشیمان‌کننده، ویرانگر و نابودکننده» است. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز گفته بود «بر اساس گزارش‌ها این کار بزدلانه کار همان افرادی است که هر جا در سوریه و عراق گرفتار می‌شوند، آمریکایی‌ها نجاتشان می‌دهند و دستشان در جیب سعودی و امارات عربی است. مطمئناً گوشمالی سختی به عوامل این اقدام خواهیم داد.»

سپاه پاسداران در واکنش به حمله تروریستی ۳۱ شهریور به رژه نظامی در اهواز به عربستان سعودی و امارات متحده عربی هشدار داده که  جمهوری اسلامی عبور از خطوط قرمز خود را بی‌پاسخ نمی‌گذارد. سردار پاسدار حسین سلامی در سخنانی که هفته گذشته در نماز جمعه تهران ایراد کرد گفت به رژیم عربستان و امارات هشدار می‌دهیم شما تحمل تیغ انتقام ما را ندارید.

بیشتر بخوانید:

سپاه به عربستان و امارات هشدار داد از خطوط قرمز عبور نکنند

 

 

Share