Share

چند تن از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین به مرخصی نوروزی آمدند.

به گزارش تارنمای کلمه، غروب روز دوشنبه ۲۹ اسفندماه، چند تن از زندانیان سیاسی به‌نام‌های علی گودرزی، حمیدرضا ایزدیاری، مهدی کریمیان اقبال، حمزه کرمی، امید نوروزیان، حمیدرضا خادم، محسن جوادی افضلی، علی‌اکبر محمدزاده، رجب‌علی داشاب، امیر بهمنی، بهزاد هوشمند، حسن فرجی و دیدار رئوفی از بند ۳۵۰ اوین برای پنج روز به مرخصی نوروزی آمدند.

در همین حال صبح روز گذشته مسعود پدرام، یکی دیگر از زندانیان سیاسی نیز برای سه روز از همین بند به مرخصی آمد و مسعود سپهر، استاد دانشگاه و فعال اصلاح‌طلب در شیراز هم ظهر روز گذشته پس از چهار ماه بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز آزاد شد.

بسیاری از زندانیان سیاسی در زندان‌های مختلف ایران همچنان ممنوع از مرخصی هستند

در خبرهای منتشرشده همچنین آمده است شب یکشنبه ۲۸ اسفندماه نیز ابوالفضل قدیانی، مهدی خزعلی، ماهان محمدی و مصطفی تاج‌زاده به مرخصی آمدند که در این بین دستور مرخصی مصطفی تاج‌زاده برای درمان وی صادر شده است.

بعد از ظهر روز یکشنبه در بابل نیز آریا آرام‌نژاد، خواننده، آهنگ‌ساز و ترانه‌سرا به همراه علی‌رضا فلاحتی و احمد میری، از اعضای جبهه مشارکت ایران اسلامی در استان مازندران؛ سه تن از زندانیان سیاسی زندان متی کلای بابل، به مرخصی آمدند.

گفته می‌شود گروه دیگری از زندانیان سیاسی این زندان نیز به مرخصی آمده‌اند.

این در حالی است که بسیاری از زندانیان سیاسی در زندان‌های مختلف ایران همچنان ممنوع از مرخصی هستند.

گروهی از این زندانیان بیش از دو سال و نیم است که به مرخصی نیامده‌اند.

در روزهای گذشته خانواده‌های زندانیان سیاسی و فعالان عرصه‌های مختلف اجتماعی با انتشار بیانیه‌هایی خواهان مرخصی و آزادی زندانیان سیاسی در روزهای سال نو شده‌ بودند.

 

Share