Share

مهدی کروبی، موفق شد پیش از تحویل سال با خانواده خود دیدار کند. در این دیدار وی در جریان مسائل روز کشور قرار گرفت و گفت به آینده امیدوار است.

حسین کروبی، در صفحه فیس‌بوک خود خبر داد که پدرش مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت ایران توانسته است ساعت هشت و ۳۰ دقیقه بامداد سه‌شنبه پیش از تحویل سال نو، با خانواده خود دیدار کند.

به گزارش حسین کروبی، این دیدار که با حضور فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی و فرزندانش برگزار شد، ۱۲ ساعت به طول انجامیده و در آن مأموران امنیتی "حضور فیزیکی" نداشتند.

فرزندان مهدی کروبی آخرین بار چهار ماه پیش بود که با پدر خود دیدار کردند. در آخرین دیدار مهدی کروبی انتخابات مجلس نهم را "فرمایشی" دانسته بود و از آن پس ممنوع‌الملاقات شد.

مهدی کروبی از انتخابات نهم مجلس به‌شدت انتقاد کرده و گفته بود مسئولان در نظر دارند "با رد صلاحیت و ابطال برخی حوزه‌ها و پرکردن صندوق‌های رأی از رأی‌های بدون صاحب، و سپس برخورد و دستگیری و به‌وجود آوردن رعب و وحشت و امنیتی‌کردن کشور، پروژه تکراری انتخابات ۸۸ را بار دیگر پیاده کنند."

مهدی کروبی وضعیت روحی خود را خوب توصیف کرده و گفته است تنهایی مشکلات خاص خود را دارد اما وی به راهی که برگزیده "ایمان" دارد

حسین کروبی در فیس‌بوک خود نوشته است در دیدار روز گذشته بسیاری از مسائل چند ماهه اخیر کشور، از جمله، انتخابات مجلس نهم و "مشارکت پایین مردم" در آن؛ "رأی غیرمنتظره محمد خاتمی" در این انتخابات و واکنش‌های مربوط به آن؛ وضعیت اقتصادی و "بحران‌های جدی"؛ "رفتار تحقیرآمیز دولت با مجلس" و همچنین تحولات منطقه، با وی در میان گذاشته شد.

فرزند کروبی اشاره‌ای به جزئیات این گفت‌وگوها نکرده و تنها از وضعیت روحی پدرش نوشته است.

مهدی کروبی وضعیت روحی خود را خوب توصیف کرده و گفته است تنهایی مشکلات خاص خود را دارد اما وی به راهی که برگزیده "ایمان" دارد.

این نامزد اصلاح‌طلبان در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران گفته است احساس خستگی و ناامیدی ندارد و به نتیجه حرکت مردم "امید کامل" دارد.

مهدی کروبی گفته است: "هر چه هزینه بیشتر داده شود، بعدها قدر این دستاورد را بیشتر خواهیم دانست. این هزینه‌ها باعث می‌شود که ما در راه حفظ آن سعی کنیم."

وی در پایان ضمن آرزوی شادابی و بهروزی برای ایرانیان داخل کشور و خارج از مرزها، ابراز امیدواری کرده است که "در آینده‌ای نزدیک شاهد موفقیت و پیروزی ملت و کشور باشیم."

مهدی کروبی به‌همراه میرحسین موسوی، یکی دیگر از رهبران مخالفان دولت و زهرا رهنورد، همسر موسوی، بیش از یک سال پیش، از ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۹ تحت بازداشت خانگی قرار دارند.

در این مدت بارها نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر خواهان آزادی آن‌ها شده‌اند اما مسئولان حکومتی ایران به این درخواست‌ها توجهی نکرده‌اند.
 

Share