Share

میرحسین موسوی، دو هفته پیش با حضور مأموران امنیتی به خانه برادرش میرمحمود موسوی رفته بود.

محل حبس خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

این خبر را روزنامه ایران منتشر کرده است. دیگر رسانه‌های داخلی نیز ضمن بازنشر این خبر، آن را نشانه‌ای کوچک از گشایش در وضعیت حبس خانگی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد خوانده‌اند.

چند روز پیش نیز، انتقال سه روزه زهرا رهنورد از محل حصر به خانه دخترش، خبرساز شده بود. زهرا رهنورد چند هفته پیش نیز برای ملاقات با مادر سالخورده‌اش، مدت کوتاهی را بیرون از حصر خانگی گذرانده بود.

اما وبسایت کلمه، منسوب به نزدیکان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، در مطلبی به تاریخ ۱۲ ام مهرماه این اقدامات را «جزیی و نمایشی» خواند و هدف آن را «خبرسازی یا لوث کردن موضوع حصر» دانست. با این حال این وبسایت درباره خبر حضور موسوی در خانه برادرش هنوز واکنشی نشان نداده. هر چند در موارد قبلی نیز وبسایت کلمه درباره رفت و آمدهای محدود محصوران، به ندرت اطلاع رسانی کرده بود.

زهرا رهنورد نیز در واکنش به تحولات اخیر گفته «معتقدم همانطور که ماجرای حصر هشت ساله با ارائه متنی رسمی و کتبی با امضای دادستان انقلاب و به اتهام اعمال مجرمانه آغاز شد اگر اراده ای برای رفع حصر باشد پایان آن نیز باید بصورت رسمی و کتبی اعلام شود».

وعده رفع حصر، یکی از وعده‌های اصلی هر دو کارزار انتخاباتی حسن روحانی قرار بود تا پیش از آغاز سال ۱۳۹۷ تحقق یابد اما چنین نشد. میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از اواخر سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برد.

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنود مرداد ماه امسال در بیانیه‌ای تأیید کرده بودند که گشایش‌هایی صورت گرفته است اما درهای خانه موسوی و رهنورد «قفل است». آنها تحولات اخیر را «اقدامات قطره چکانی» توصیف کرده بودند.


در همین زمینه

رفع حصر به شیوه «قطره‌چکانی»

Share