Share

بازاریان و کاسبان در چندین شهر ایران سه‌شنبه ۱۷ مهر برای دومین روز پیاپی مغازه‌هایشان را بستند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند این تصویر مغازه‌های بسته در کرج است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های تلگرامی تصاویر و ویدئوهایی از تعطیلی مغازه‌ها و بازار در چندین شهر را منتشر کردند. منابع خبری اعتصاب در تبریز را «گسترده» توصیف کردند. یک ویدئو از بازار کفش تبریز نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

با این حال خبرگزارهای حکومتی ایران تصاویر و ویدئوهای منتشر شده را «آرشیوی» و مربوط به تعطیلی بازار در روزهای تاسوعا و عاشورا دانستند. خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه فراخوان به تعطیلی بازار را «بدون نتیجه» دانست و مجموعه عکسی از بازار تهران را منتشر کرد. این خبرگزاری مدعی شد که بازار تهران از روزهای قبل «شلوغتر» بوده است.

یک ویدئو از تعطیلی مغازه‌ها در قزوین:

خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی هم مدعی شد که بازار کفش تبریز در روز گذشته شلوغتر از روزهای قبل بوده است.

این در حالی است که رئیس اتاق اصناف ایران دوشنبه ۱۶ مهر به خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، گفته بود که نمی‌تواند نارضایتی بازاریان و تعطیلی بخشی از بازار را کتمان کند. او اما این اقدام را به «تحرک‌ نیروهای ضد انقلاب» عنوانی که جمهوری اسلامی برای مخالفانش استفاده می‌کند، نسبت داد.

تعطیلی بازار و مغازه‌ها در شهرهای مختلف ایران از دوشنبه ۱۶ مهر آغاز شده است. بازاریان گفته‌اند که این اقدام در اعتراض به رکود بازار و گرانی‌ها انجام می‌شود.

بازاریان ایران تابستان و بهار امسال نیز در اعتراض به افزایش نرخ ارز و اعمال محدودیت تخصیص ارز برای واردات کالا مغازه‌هایشان را تعطیل کردند.


در همین زمینه:

#اعتراضات: گروهی از بازاریان مغازه‌هایشان را در اعتراض به گرانی بستند

Share