Share

کلود گئان، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد محمد مراح، عامل کشتار سه دانش‌آموز یهودی که چندین ساعت در محاصره پلیس این کشور قرار داشت، سرانجام کشته شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، امروز پنج‌شنبه سوم فروردین‌ماه، محمد مراح فردی که گفته می‌شد در حملات مسلحانه جداگانه در تولوز و مونتوبان (جنوب غرب فرانسه)، سه کودک دانش‌آموز یهودی و یک روحانی یهودی، و همچنین سه نظامی آفریقایی‌تبار ارتش فرانسه را به قتل رسانده، پس از ساعت‌ها مقاومت کشته شد.

محمد مراح از چهارشنبه ساعت سه بامداد در آپارتمان خود پناه گرفته بود و در محاصره پلیس فرانسه قرار داشت.

کلود گئان، وزیر کشور فرانسه امروز گفت مراح که خود را در حمام آپارتمان پنهان کرده و از آن‌جا به سوی مأموران ویژه تیراندازی می‌کرد پس از ۳۰ ساعت، پیش از ظهر امروز کشته شد.

وزیر کشور فرانسه گفت محمد مراح در آخرین تماسی که غروب چهارشنبه گرفت اعلام کرد قصد ندارد تسلیم شود

بنا به این گزارش در ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه امروز به‌مدت پنج دقیقه صدای شلیک و انفجار از این ساختمان به‌گوش می‌رسید.

به گفته وزیر کشور فرانسه محمد مراح ۲۴ ساله در حالی که در دست خود اسلحه داشت، در حین تیراندازی، از پنجره حمام بیرون پرید و جان سپرد.

کلود گئان با بیان این‌که در این عملیات دو تن از نیروهای پلیس زخمی شدند، افزود این مظنون به قتل در آخرین تماسی که غروب چهارشنبه گرفت اعلام کرد قصد ندارد تسلیم شود و در صورت حمله به وی به‌سوی مأموران شلیک خواهد کرد.

نیروی ویژه پلیس فرانسه با تشخیص خطرناک بودن محمد مراح بامداد امروز تصمیم گرفت وی را زنده دستگیر کند.

به گفته مقام‌های فرانسوی، محمد مراح که فرانسوی الجزایری‌تبار است پیش از این به آن‌ها گفته بود که با القاعده همکاری داشته است.

بنا به این گفته‌ها وی چندین بار در اردوگاه‌های آموزش نظامی واقع در مرز افغانستان و پاکستان حضور داشته و تعلیم دیده بود.

محمد مراح گفته بود دانش‌آموزان یهودی را به تلافی کشته شدن کودکان فلسطینی به قتل رسانده و قتل ارتشیان فرانسوی نیز انتقام از مداخله نظامی فرانسه در افغانستان دانسته بود.

برپایه این سخنان وی قصد داشت با شناسایی یک نظامی و دو مأمور پلیس، آن‌ها را نیز به‌قتل برساند.
 

Share