Share

پیمان عارف، روزنامه‎نگار، از فعالان سابق دانشجویی از چهار روز پیش در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

بنا به گزارش خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا)، پیمان عارف، عضو سازمان دانش‌آموختگان جبهه ملی ایران در اعتراض به نگهداری خود در زندان با وجود صدور و تودیع کفالت، اعلام اعتصاب غذا کرده است.

مسئولان قضایی برای این فعال دانشجویی کفالت پنج میلیون تومانی صادر کرده بودند اما با وجود تودیع آن از سوی خانواده‌اش وی همچنان در بازداشت به‌سر می برد.

پیمان عارف برای سومین بار صبح روز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه در منزل خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

شعبه دوم بازپرسی دادسرای مستقر در زندان اوین دی‌ماه گذشته پیمان عارف را که به‌تازگی از زندان آزاد شده بود به دلیل نامعلومی احضار کرد.

پیمان عارف برای سومین بار در طول یک سال صبح روز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه در منزل خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

بر اساس این احضاریه کتبی پیمان عارف موظف بود در مدت سه روز خود را به دادسرای اوین معرفی کند اما وی به دادسرا مراجعه نکرد.

به گفته یک منبع آگاه این فعال سیاسی با توجه به اینکه پرونده جدیدی در دادسرا نداشته و درگیر پایان‌نامه خود بوده فرصت مراجعه به دادسرا را نداشته است.

پیمان عارف در طول یک سال  سه بار بازداشت شده است.

وی به‌همراه چند تن دیگر از فعالان سیاسی ظهر روز یکشنبه هشتم آبان‌ماه در گورستان بهشت زهرا و بر سر مزار ندا آقاسلطان، دختر جوانی که در رویدادهای پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران کشته شد؛ توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و پس از گذشت یک روز با قید تعهد آزاد گردید.

همچنین وی روز سه‌شنبه ۱۰ آبان‌ماه برای رسیدگی به پرونده این بازداشت به دادسرای اوین رفته بود و بار دیگر بازداشت شد.

پیمان عارف، پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران دو بار بازداشت و دو دوره‌ محکومیت یک ساله را سپری کرده است.

دادگاه انقلاب تهران این فعال سیاسی را به اتهام "توهین" به احمدی‌نژاد به ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده بود. وی همچنین به "یک سال حبس تعزیری و محرومیت مادام‌العمر از حرفه روزنامه‌نگاری و عضویت و فعالیت در احزاب سیاسی" محکوم شده بود.

حکم ۷۴ ضربه شلاق پیمان عارف روز ۱۷ مهر ۱۳۹۰ و پیش از آزادی‌اش در زندان اوین اجرا شد.
 

Share