Share

گروه «دولت اسلامی» (داعش) پس از حمله به یک اردوگاه آوارگان جنگی ۱۳۰ خانواده را ربود. بیشتر ربوده‌شدگان را زنان تشکیل می‌دهند.

یکی از اعضای نیروهای سوریه دموکراتیک که با داعش در شرق رود فرات درگیر شده‌اند ـ عکس از آرشیو

به گزارش «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، یک گروه ناظر بر جنگ سوریه، داعش شنبه ۱۳ اکتبر / ۲۱ مهر به اردوگاه البحره در شرق رود فرات به طور ناگهانی حمله کرد.

این اردوگاه در منطقه تحت کنترل «نیروهای سوریه دموکراتیک» (ق س د)‌ به رهبری کردها قرار داشت.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در گزارش خود از این آدم‌ربایی دسته‌جمعی اعلام کرده که بیشتر اعضای ۱۳۰ خانواده ربوده‌شده از اردوگاه البحره زنان هستند. عده‌ای از آنها زنانی که از داعش جدا شده‌اند و عده‌ای دیگر نیز همسران سابق اعضای داعش که از دیگر کشورها به سوریه آمده‌اند.

داعش افراد ربوده‌شده را به شهر «الشعفه»، شهری در تنها باریکه بازمانده در کنترل این گروه در شرق رود فرات منتقل کرده است.

نیروهای سوریه دموکراتیک پس از درگیری با داعش کنترل اردوگاه البحره را از این گروه بازپس گرفتند.

وب‌سایت خبری «فرات‌نیوز»، نزدیک به نیروهای سوریه دموکراتیک از کشته‌شدن ۳۴ عضو داعش در درگیری‌های دو طرف خبر داده اما به شمار تلفات نیروهای کرد اشاره نکرده است.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، درگیری‌های سختی بین سوریه دموکراتیک و داعش در شرق دیر الزور رخ داده که هنوز ادامه دارد. این درگیری‌ها از ۱۰ اکتبر آغاز شده و در جریان آنها تا کنون دست‌کم ۳۷ عضو نیروهای سوریه دموکراتیک و ۵۸ عضو داعش کشته شده‌اند.

داعش در این سه روز ۱۰ تن دیگر را نیز در قلمروی تحت کنترل خود اعدام کرده است.

نیروهای سوریه دموکراتیک تحت حمایت ائتلاف بین‌المللی ضدداعش قرار دارند. آنها سال گذشته داعش را از بخش‌هایی از دیر الزور بیرون راندند. همزمان نیروهای ارتش سوریه و شبه‌نظامیان شیعه تحت حمایت ایران از سوی دیگر در دیر الزور با داعش جنگیدند و شهر دیر الزور را بازپس گرفتند.

دیرالزور، در شرق سوریه و در مرز عراق واقع است. نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در استان دیرالزور پنج پایگاه نظامی دایر کرده اند.

با اینکه داعش تنها باریکه‌ای از دیر الزور و شهر الشعفه را در اختیار دارد، با استفاده از روش‌های جنگ چریکی و تروریستی به حضورش ادامه می‌دهد.


در همین زمینه

داعش به عملیات پراکنده تروریستی رو آورده است

Share