Share

دادگاه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلالگران نظام اقتصادی استان فارس یک متهم را به ۱۵ سال حبس محکوم کرد. به گزارش فارس، خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران این متهم ایمان کیوانی  نام دارد و ۲۸ ساله است.

کارزار مبارزه با فساد در جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه یکشنبه ۲۲ مهرماه اعلام کرد «در تهران برای مبارزه با اخلالگران در حوزه ارز» تا کنون ۱۹۶ نفر دستگیر شده‌اند.

چندی پیش قوه قضائیه در هماهنگی با آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران شعب ویژه‌ای را برای رسیدگی به وضعیت متهمان اقتصادی تشکیل داد که در این شعب آیین دادرسی پیش‌بینی شده در قوانین ایران رعایت نمی‌شود. این شعب در ابتدا در تهران تشکیل شده بود اما مقامات گفته بودند این دادگاه‌های ویژه در شهرستان‌ها نیز گسترش خواهند یافت.

نهادهای حکومتی در جمهوری اسلامی در واکنش به بحران اقتصادی و ارزی پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای (برجام)، کارزاری علیه «اخلال‌گران اقتصادی» و متهمان به فساد به راه انداخته‌اند. تا کنون در کارزار ضدفساد حکومت ایران سه متهم اقتصادی به اعدام محکوم شده‌اند.

منتقدان می‌گویند آنچه در این دادگاه‌ها مشهود است «غیبت دانه درشت‌ها» است. در هفته‌های گذشته در رسانه‌های ایران بارها تصاویری از دادگاه‌های علنی مشهور به مبارزه با «اخلالگران در نظام اقتصادی کشور» پخش شده. چندی پیش در دادگاه رسیدگی به اتهام «واردکنندگان گوشی تلفن همراه» نیز اغلب متهمان جوان بودند.


در همین زمینه

مگر حکومت ولی‌فقیه هم فاسد می‌شود؟

Share