Share

پویان خوشحال، خبرنگار روزنامه ابتکار شب گذشته در حالی که قصد خروج از کشور را داشت، دستگیر شد. این خبرنگار به علت انتشار گزارشی با عنوان «بیماری ‌در کمین زائران بی‌ملاحظه» درباره «آسیب‌های بهداشتی در انتظار مسافران شهر کربلا»، در شبکه‌های اجتماعی مورد حمله و اتهام قرار گرفته بود. دادستان تهران هم اعلام کرده بود که پرونده او برای رسیدگی به یکی از شعبات بازپرسی این دادسرا ارجاع شده است.

تصویری از مطلب منتشر شده در روزنامه ابتکار

خبرگزاری میزان، خبرگزاری قوه قضاییه ایران گزارش داده که پویان خوشحال شب گذشته در حالی که قصد خروج از کشور را داشت، دستگیر شد.

در گزارش روزنامه ابتکار که روز  ۲۹ مهر ماه منتشر شده بود، خبرنگار به جای استفاده از عبارت «شهادت امام حسین» از عبارت «درگذشت امام حسین» استفاده کرده بود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران روز گذشته چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷، اعلام کرده بود «فردی که در یکی از روزنامه‌های کثیر الانتشار فعالیت رسانه‌ای می‌کرد و مطالب متعدد توهین‌آمیز علیه امام سوم شیعیان منتشر کرده، تحت تعقیب قرار گرفته است.»

پیش‌تر نیز امیرحسین میراسماعیلی خبرنگار روزنامه جهان صنعت، در پی انتشار توییتی که در آن گفته بود «امام رضا به آب انگور و چیپس و ماست علاقه داشته»، بازداشت و توسط شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت تهران به ۱۰ حبس، دو سال محرومیت از فعالیت در رسانه‌ها و فضای مجازی، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و جزای نقدی محکوم شد:

محکومیت امیرحسین میراسماعیلی، خبرنگار روزنامه جهان صنعت به ۱۰ سال حبس

Share