Share

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی سلیمانیه با حضور بیش از ۱۸۰ شرکت آغاز به کار کرد. بسیاری از شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه ایرانی هستند.

نمایشگاه سلیمانیه ــ منبع عکس: وب‌سایت نمایشگاه

به گزارش خبرگزاری «روداو»، وابسته به دولت محلی اقلیم کردستان، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی سلیمانیه  جمعه ۲۳ نوامبر/ ۲ آذر افتتاح شده و شش روز به طول خواهد انجامید. در این نمایشگاه شرکتهای ساخت‌وساز، صنعتی، و کشاورزی حضور دارند.

بسیاری از این شرکت‌ها ایرانی هستند. روداو حضور ایران را در این نمایشگاه «پررنگ» توصیف کرده است.

این نمایشگاه پارسال برگزار نشده بود. رئیس اتاق بازرگانی سلیمانیه به روداو گفته است که نمایشگاه سلیمانیه بسیار برتر از سایر نمایشگاه‌هایی است که در سایر شهرهای عراق برگزار می‌شود.

کنسول جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز با اشاره به دور جدید تحریم‌های امریکا علیه ایران، این نمایشگاه را در شرایط فعلی بسیار مهم ارزیابی کرده. سعدالله مسعودیان گفت که از یک طرف آمریکا قصد دارد از طریق ترکیه و عراق تحریم‌های علیه ایران را تشدید کند و از طرف دیگر به خاطر روابط نزدیک ایران با عراق تحریم‌های آمریکا «مستقیماً بر اقلیم کردستان، و کشور عراق تاثیر می‌گذارد».

با این حال مسعودیان تاکید کرده «ما قصد نداریم این روابط را از دست بدهیم. ما این روابط اقتصادی را ادامه می‌دهیم، نگران نباشید»

همزمان روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال گفته آمریکا در تلاش است تا با کمک دیگر همسایگان عراق، نیاز این کشور به انرژی ایران را پیش از سال جدید میلادی برطرف کند.

اما وب‌سایت «میدل‌ایست مانیتور» در گزارشی عنوان کرده که عراق از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پیروی نخواهد کرد.


در همین زمینه

معافیت موقت عراق از تحریم‌های آمریکا علیه ایران

Share