Share

کمپین بین‌المللی حقوق بشر گزارش داده که یک هفته بعد از بازداشت امیر سالار داوودی وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر از او خبری در دست نیست.

امیرسالار داوودی، وکیل زندانی

امیرسالار داوودی که وکالت پرونده عده‌ای از فعالان سیاسی، مدنی و عقیدتی را به عهده داشته، ۲۹ آبان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. یک منبع آگاه که نام او افشا نشده به کمپین حقوق بشر ایران گفته که مأموران امنیتی منزل و محل کار این وکیل ۳۷ ساله را تفتیش کرده‌اند و برخی از وسایل شخصی او و همچنین پرونده موکلینش را ضبط کرده‌اند.

به گفته این منبع آگاه مأموران حفاظت اطلاعات قوه قضائیه امیر سالار داوودی را بازداشت کرده‌اند. گفته می‌شود که بند ۲۴۱ زندان اوین به اشخاصی اختصاص دارد که حفاظت اطلاعات قوه قضائیه آن‌ها را بازداشت می‌کند.

حفاظت اطلاعات قوه قضاییه از نهادهای امنیتی است که در موازات با وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران فعالیت می‌کند و بر عملکرد قضات و کارکنان قوه قضائیه نظارت دارد

منبع کمپین گفته است که نهادهای امنیتی خانواده داوودی را با تهدید وادار به سکوت کرده‌اند.

نسرین ستوده، آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی،  عبدالفتاح سلطانی،  سید محمد سیف‌زاده، مسعود شمس‌نژاد، امیر اسلامی بورکی، امید بهروزی، مصطفی دانشجو و فرشید یداللهی فارسی از وکیلانی‌اند که در ایران به دلیل دفاع از حقوق اقلیت‌ها و حقوق شهروندانی به زندان افتاده‌اند.

سازمان مدارای جهانی از دولت ایران خواسته بود با آزادی وکیلان دادگستری این حق را به همه متهمان و مجرمان بدهد که بتوانند از وکلای مستقل استفاده کرده تا حقوقشان پایمال نگردد.

امیرسالار داوودی وکالت پرونده تعدادی از فعالان سیاسی، مدنی و عقیدتی را به عهده داشته است.

هفته گذشته نسرین ستوده، وکیل دادگستری و مدافع حقوق بشر که در زندان به سر می‌برد، بار دیگر اعلام اعتصاب غذا کرد. او دلیل این اعتصاب را حمایت از فرهاد میثمی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین اعلام کرده است.

نسرین ستوده بار دیگر اعتصاب غذا کرد

Share