Share

کارگران شهرداری‌ها در چهار شهر استان خوزستان دست از کار کشیدند. در اهواز نیز کارگران قطار شهری در اعتراض به پرداخت نشدن بیش از یک‌سال و شش ماه دستمزد، برای سومین روز پیاپی تجمع کردند.

تچمع کارگران شهرداری حمیدیه- عکس: آرشیو

کارگران پروژه قطار شهری اهواز برای سومین روز پیاپی مقابل دفتر این سازمان تجمع کردند. این کارگران از شنبه ۱۰ آذر در اعتراض به ۱۸ ماه دستمزد معوق دور تازه تجمع را آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، در سومین روز این اعتراض از حضور نمایندگان شرکت کیسون، پیمانکار پروژه قطار شهری اهواز، در جمع کارگران معترض خبر داد. نمایندگان شرکت از معترضان خواستند که به محل کار خود بازگردند.

در آبادان نیز کارگران شهرداری منطقه سه در اعتراض به سه ماه پرداخت نشدن دستمزدهایشان باردیگر مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

حسن کمری عضو شورای شهر آبادان در ارتباط با این مسئله گفت که شورای شهر در تلاش است تا دستمزد معوق کارگران در هفته جاری پرداخت شود.

علاوه بر این کارگران شهرداری حمیدیه و آبژدان اندیکا در استان خوزستان هم دست از کار کشیدند. دستمزد کارگران این دو شهرداری از ماه قبل پرداخت نشده است.

عدنان سیاحی رئیس شورای اسلامی شهر حمیدیه تاخیر ۹ ماهه در پرداخت دستمزد کارگران را تائید کرده و گفته که «به دلیل شکایت کارگران حساب پیمانکاران بسته شده است و با به مناقصه گذاشتن خدمات بخش فضای سبز حمیدیه سه پیمانکار جدید بر سر کار خواهند آمد که امیدواریم مشکلات معیشتی این کارگران به زودی حل شود».


در همین زمینه:

#اعتراضات: کارگران شهرداری در چند شهر اعتصاب کردند

Share