Share

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ظهر دوشنبه ۱۹ آذر در جمع دانشجویان دانشگاه علم‌و‌صنعت از امکان افزایش برد موشک‌های ایران خبر داد.

توان موشکی مورد ادعای ایران – برای بزرگتر شدن تصویر روی آن کلیک کنید

امیر علی‌ حاجی‌زاده در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت به مناسبت ۱۶ آذر در سخنانی گفت:

«عدد ٢٠٠٠ کیلومتر وحی منزل نیست اما آنچه تا به امروز در خصوص آن تصمیم گیری شده بر اساس نیاز ماست. بسیاری از پایگاه های دشمن در فاصله ٣٠٠-۴٠٠ کیلومتری و مرحله بعدی در فاصله ٧٠٠-٨٠٠ کیلومتری است. محدودیتی از نظر فنی و یا قراردادی در خصوص برد موشک ها نداریم.»

فرماندهان سپاه پیش از این گفته بودند که علی خامنه‌ای، رهبر ایران برد استراتژیک موشک‌ها را ۲۰۰۰ کیلومتر تعریف کرده و به بیش از آن نیازی نیست، چون اسرائیل و پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه با این برد در تیررس موشک‌های جمهوری اسلامی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران خروج آمریکا از برجام و وساطت اروپا را نقش‌های یک بازی از پیش‌تعیین شده دانست و گفت « استراتژی اروپا و آمریکا یکی است و بین آنها تقسیم کار صورت گرفته است».

امیرعلی حاجی زاده به غربگرایی و استراتژی‌های رسانه‌ای غربگرایان حمله کرد و گفت که آنها «از تریبون رسمی کشور استفاده و به انقلابیون حمله می‌کنند».

فرمانده هوافضای سپاه نقاط قوت نظامی ایران را مقابله با غربگرایی نامید و در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان درباره وضعیت صنعت هوافضا گفت که چندسالی است حرکت در حوزه فضایی متوقف شده و کارهایی که انجام می‌شود «شتاب گذشته را ندارند.» او موفقیت‌ها در این حوزه را از آن نظامیان دانست و گفت که بخش نظامی ۵۰ درصد مسئولیت‌ها در بخش فضایی را دارند.

با این حال حاجی‌زاده بخش نظامی را آماده ورود به صنایع غیرنظامی دانست و گفت: «صنعت غیرنظامی که با گلوگاه یا مشکلی مواجه هستند، اعلام کنند تا راه حلی برای آن پیدا کنیم و ما آمادگی زیادی داریم»

در پی اعتراضات اخیر کارگران، به ویژه در خوزستان، سپاه پاسداران و حامیانش خواهان ورود بیشتر این نهاد به اقتصاد شده اند. مداخله سپاه در اقتصاد هدف نقد مقام‌های دولت از جمله حسن روحانی، رئیس‌جمهوری بود که سپاه را «دولت با تفنگ» خوانده است.


در همین زمینه:

وزیر خارجه آلمان: ایران را تحت فشار قرار می‌دهیم

نگرانی اعضای شورای امنیت از برنامه موشکی ایران

Share