Share

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفته زنان نیز می‌توانند همچون مردان به ورزشگاه‌ها بروند و از دیدن بازی‌ها لذت ببرند به شرطی که اخلاق و مسائل شرعی رعایت شود.

هادی صادقی روز یکشنبه دوم دی‌ماه گفته همانگونه که خانم‌ها همراه با آقایان به سینما می‌روند و از دیدن فیلم بهره می‌گیرند یا به پارک می‌روند، در ورزشگاه نیز می‌توانند حضور پیدا کنند ولی ورود زنان به ورزشگاه‌ها ممکن است دو عارضه داشته باشد که باید آن را برطرف کرد و مسئولان اجازه ندهند این مسائل پدید آید.

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفته اگر دو عارضه اخلاق و مسایل شرعی مدیریت شود و دولت فضایی مناسب را ایجاد کند که در این دو زمینه مشکل وجود نداشته باشد، هیچ اشکالی مانع حضور زنان در ورزشگاه ها نخواهد بود.

صادقی گفته عارضه اول موضوع اخلاق است. یعنی ممکن است در ورزشگاه ها فضای ناسالمی وجود داشته باشد و کلمات اهانت آمیزی گفته شود یا به بانوان توهین‌هایی شود و در آن صورت حریم‌ها شکسته شود که در این زمینه باید مدیریت شود ولی باید بدانیم رفع این مساله فقط کار دولت نیست و خود مردم باید همکاری کنند.

معاون قوه قضاییه مساله رعایت اخلاق در ورزشگاه را هم به عهده دولت دانسته و گفته هم تیم‌های ورزشی و طرفدارانشان باید فعالیت کنند تا فضایی سالم را برای حضور زنان ایجاد کنند و فدراسیون ها نیز باید نظارت داشته باشند.

او درباره مسائل شرعی هم گفته: «طبق فتوای مراجع تقلید دیدن بدن نامحرم برای هر دو طرف اشکال دارد. یعنی هم مرد و هم زن نمی‌توانند به بدن برهنه نگاه کنند اما رفع این مشکل هم سخت نیست. چون در گذشته برای حضور زنان در بعضی از ورزش‌ها این کار را کرده‌ایم و تجربه داریم. در اوایل انقلاب در هیچ رشته ورزشی شرکت نمی‌کردند ولی الان در ده‌ها رشته با پوشش خوب شرکت می‌کنند و بر همین اساس می‌توانند با پوشش خوب در مسابقات شرکت کنند.»

Share