Share

در حالی‌که معلمان اصفهان در مقابل اداره آموزش و پرورش تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند، مأموران امنیتی به این تجمع حمله کردند. گفته می‌شود شمار زیادی از معلمان بازداشت شدند.

مأموران امنیتی به تجمع معلمان اصفهان حمله کردند ـ پنج‌شنبه ۶ دی

مأموران امنیتی به تجمع معلمان اصفهان حمله کردند ـ پنج‌شنبه ۶ دی

در سکوت رسانه‌های جمهوری اسلامی، معلمان شاغل و بازنشسته اصفهان پنج‌شنبه ۶ دی در مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان، واقع در خیابان هشت بهشت این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

با آغاز این تجمع، نیروهای امنیتی و یگان‌های ضدشورش از نقاط مختلف شهر به محل اعزام شدند و سپس با شلیک گاز اشک‌آور به معلمان معترض یورش بردند.

معلمان فریاد می‌زدند: «این‌همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی».

بنا بر گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، مأموران امنیتی بین ۴۰ تا ۵۰ نفر از معلمان را بازداشت کرده‌اند. هنوز شمار دقیق بازداشت‌شدگان و این‌که به کدام محل منتقل شده‌اند، اعلام نشده است.

در یکی از ویدئوهایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، یکی از معلمان معترض در برابر میکروفون صدا و سیمای جمهوری اسلامی به اعتراض می‌گوید مشکلات جامعه دیده نمی‌شود و مسئولان کاری انجام نمی‌دهند:

تجمع اعتراضی معلمان اصفهان در پی انتشار فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی صورت گرفت.

اعتراضات معلمان اصفهان در ادامه اعتراضات و اعتصابات گسترده ماه‌های گذشته معلمان در شهرهای مختلف ایران انجام می‌شود. معلمان ایران از آغاز سال تحصیلی جاری دو بار دست به اعتصاب سراسری زده‌اند. حکومت اما هنوز به مطالبات آن‌ها که شامل افزایش حقوق و بهبود وضع معیشتی، بهبود وضعیت بیمه، مقابله با کالایی‌سازی و خصوصی‌سازی آموزش،‌ و آزادی فعالان فرهنگی زندانی می‌شود، پاسخ درخور نداده است. در عوض دست‌کم ۹۸ معلم در دور دوم اعتصاب بازداشت، احضار یا تهدید شدند و هنوز شماری از آنها زندانی هستند.


بیشتر بخوانید:

۱۰ معلم بازداشتی در اعتصاب همچنان زندانی‌اند

Share