Share

در حالی که در روزهای اخیر گفته می‌شد رئیس سازمان خصوصی‌سازی به‌دلیل فساد مالی استعفا کرده، یک مقام آگاه این موضوع را تکذیب کرد و گفت وزیر اقتصاد با استعفای عبدالله‌ پوری حسینی موافقت نکرده و او در سر کار خود حاضر است. رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز گفته است «با اقتدار» به کار خود ادامه می‌دهد.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی

خبرگزاری تسنیم جمعه ۱۴ دی به‌نقل از این منبع آگاه در سازمان خصوصی‌سازی که نام او را منتشر نکرده، نوشته است «هر وزیری که سرکار می‌آید، آقای پوری حسینی استعفای خود را تقدیم می‌کند اما وزرا با استعفای او موافقت نمی‌کنند، و پوری حسینی در سر کار خود حاضر شده است.»

او با اشاره به تجمع اعتراضی علیه میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در روز چهارشنبه ۱۲ دی در مقابل ساختمان این سازمان گفت: «این افراد شعار “استعفا استعفا” سر می‌دادند که آقای پوری حسینی اعلام کرد من دو ماه و نیم پیش استعفا داده بودم، اما وزیر اقتصاد با این استعفا موافقت نکردند.»

رسانه‌های ایران شرکت‌کنندگان در تجمع مقابل سازمان خصوصی‌سازی را گروهی از «دانشجویان و طلاب» عنوان کردند. آن‌ها در این تجمع دست‌نوشته‌هایی را به‌همراه داشتند که روی آن‌ها شعارهایی همچون «خصوصی‌سازی رانتی عامل بیکاری»، «خصوصی‌سازی غیرشفاف را متوقف کنید» نوشته شده بود. تجمع‌کنندگان با سردادن شعارهایی از مسئولان خواستار توقف خصوصی‌سازی افسارگسیخته و استعفای رئیس سازمان خصوصی‌سازی شدند. آن‌ها همچنین از دستگاه قضایی خواستند رئیس سازمان خصوصی‌سازی ممنوع‌الخروج شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی ایران چند روز قبل به فساد اقتصادی متهم شد. به‌گفته علیرضا بیگی، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، عبدالله پوری حسینی کشتارگاه صنعتی اردبیل را به خودش واگذار کرده و در هیئت مدیره شرکت‌های خصوصی‌سازی‌شده نماینده دارد.

پوری حسینی این اتهام را رد کرده اما سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی اعلام کرده که به این موضوع رسیدگی خواهد شد.

پیش از این هم احمد توکلی، نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان غیردولتی «دیده‌بان شفافیت» در نامه‌ای به وزیر اقتصاد خواستار برکناری رئیس سازمان خصوصی‌سازی شده بود.

مقام آگاه سازمان خصوصی‌سازی اما می‌گوید پوری حسینی در سر کار خود حاضر است و موضوع استعفای او قدیمی است.

روابط عمومی سازمان خصوصی‌سازی نیز پنج‌شنبه ۱۳ دی با انتشار اطلاعیه‌ای به‌نقل از پورحسینی نوشت: «با روی کار آمدن وزیر جدید اقتصاد اینجانب (پوری حسینی) از روی ادب و احترام درخواست جایگزین برای سمت ریاست سازمان نموده‌‌ام؛ بر این اساس اینجانب نه تنها هیچ‌گونه استعفای جدیدی را ننوشته‌ام، بلکه با اقتدار به کار خود ادامه می‌دهم.»

عبدالله‌ پوری‌ حسینی از سال ۱۳۹۲ ریاست سازمان خصوصی‌سازی ایران را برعهده دارد. او پیشتر هم طی سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ برای یک دوره زمانی به این مقام منصوب شد.

انتقاد از عملکرد سازمان خصوصی‌سازی و رئیس این سازمان پس از افشای فساد مالی برخی خریداران بنگاه‌های دولتی طی ماه‌های گذشته افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:

فساد در سازمان خصوصی‌سازی: استعفای رئیس خصوصی‌سازی

Share