Share

مصباح یزدی در جمع مسئولان عقیدتی – سیاسی حفاظت سپاه پاسداران گفت نظام نامزد ایده‌آل برای ریاست جمهوری در اختیار ندارد. باید «نیروسازی» کرد و الگوی آن هم نهاد عقیدتی-سیاسی در سپاه پاسداران است. «نظام» نام مستعار آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است.

محمد تقی مصباح یزدی در جمع مسئولان عقیدتی – سیاسی حفاظت سپاه پاسداران (عکس: رجانیوز)

محمد تقی مصباح یزدی (بنیانگذار و مدیر مؤسسه آموزشی و پژوهشی خمینی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی) در سخنانی که در جمع مسئولان عقیدتی – سیاسی حفاظت سپاه پاسداران به مناسبت فرارسیدن چهلمین سال انقلاب ایراد کرد، اذعان کرد که یکی از ضعف‌های نظام این است که نیروی کافی، برای مثال نامزدهای «ایده آل» برای ریاست جمهوری در اختیار ندارد. مصباح یزدی گفت:

« همین امروز چند نامزد ایده‌آل برای ریاست‌جمهوری کشور سراغ دارید؟ چاره‌ای نیست که بین افراد کسی را مد نظر قرار دهیم که نسبت به دیگران بهتر باشد، نه این‌که کامل و ایده‌آل باشد. این یعنی به فکر ساختن نیروی معتقد متخصص نبوده‌ایم. یکی از عوامل ضعف ما، همین غفلت بوده است و جا دارد تا فرصت هست این غفلت را جبران کنیم. البته اگر امروز شروع کنیم، ۲۰ سال دیگر نتیجه خواهد داد.»

اصول‌گرایان در پشت پرده ائتلافی تشکیل داده‌اند به نام «شورای وحدت» با حضور محمد باقر قالیباف، ابراهیم رئیسی، سعید جلیلی و محسن رضایی و با نقش‌آفرینی علیرضا زاکانی به عنوان بازوی اجرایی اصولگرایان. در کنار علی لاریجانی، از زاکانی به عنوان نامزد بعدی انتخابات ریاست جمهوری یاد می‌شود.

مصباح یزدی در بخش دیگری از سخنانش توصیه کرد که برای «نیروسازی» نهاد عقیدتی-سیاسی در سپاه پاسداران الگو قرار گیرد. «نفوذ» همچنان یکی از مهم‌‌ترین واهمه‌هاست. مصباح گفت:

«امروز یکی از واجبات نیروهای فهیم، آگاه و دلسوز انقلاب این است که از همین امروز به فکر ساختن نیروهایی برای بیست سال آینده کشور باشند. هر چه این کار دیرتر انجام شود، به همان اندازه در نتیجه، تأخیر ایجاد می‌شود. الگوی این کار نیز همین نهاد عقیدتی سیاسی در سپاه پاسداران است. دین، دشمن‌شناسی، شناخت موقعیت‌های اجتماعی، جلوگیری از ورود نفوذی‌ها از جمله اموری است که این نهاد، تجربه‌ای حدود چهل سال برای آن دارد که باید این تجربه را با رفع نواقص آن، تکمیل و تدوین کرده و در اختیار دیگران قرار دهد.»

بیشتر بخوانید:

خیز اصول‌گرایان برای فتح قوا

 

Share