Share

اکبر اعلمی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در دوره‌های ششم و هفتم در کانال تلگرام خود از درگذشت ناگهانی زهرا نویدپور در بیمارستان فارابی شهرستان ملکان خبر داده بود. زهرا نویدپور با انتشار فایل‌های صوتی و ویدیویی اعلام کرده بود که سلمان خدادادی، نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی به او تجاوز کرده است. علیرضا سلیمی و مسعود پزشکیان اعلام کرده‌اند که هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اتهام تجاوز جنسی سلمان خدادادی به زهرا نویدپور را بررسی می‌کند. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی حمایت‌اش از نماینده ملکان را تکذیب کرد.

زهرا نویدپور، زنی که می‌گفت نماینده ملکان به او تجاوز کرده است

علیرضا سلیمی عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری‌های داخلی گفته تاکنون گزارش و مستنداتی درباره خودکشی زهرا نویدپور و ارتباط آن با سلمان خدادادی به این هیئت واصل نشده.

سلیمی به تأکید از شاکیان در پرونده تجاوز جنسی نماینده ملکان به زهرا نویدپور خواست مستندانتشان را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهند. عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت این هیئت در جلسه بعدی خود به این پرونده رسیدگی می‌کند.

خدادادی پیش از آنکه به کرسی نمایندگی مجلس تکیه دهد، مدیرکل سابق اداره اطلاعات اردبیل و فرمانده سابق سپاه ملکان بود. زهرا نویدپور با انتشار فایل‌های صوتی و ویدیویی اعلام کرده بود که سلمان خدادادی به او تجاوز کرده است. دادستانی شهرستان ملکان با انتشار بیانیه‌ای خودکشی زهرا نویدپور را تأیید کرده است. سلمان خدادادی از نزدیکان حسن روحانی، رئیس جمهوری و از مشاوران محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران است و در انتخابات مجلس اصلاح‌طلبان از او حمایت کرده بودند. مسعود پزشکیان، نایب رئیس شورای اسلامی و از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس هرگونه حمایت پنهان از سلمان خدادادی را تکذیب کرد اما در همان حال او هم ادعا کرد که مستندات کافی وجود ندارد:

«باید بررسی مناسب و پیگیری دقیقی در مورد مرگ دختر جوان انجام و علت خودکشی مشخص شود چراکه تاکنون مستنداتی برای اثبات صحت و سقم این موضوع ارائه نشده است.»

پزشکیان نیز مانند علیرضا سلیمی از شاکیان سلمان خدادادی خواست مستندات خود را ارائه کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اینگونه موضوعات باید در دادگاه اثبات شود گفت اینگونه موضوعات باید در دادگاه بررسی شود:

«به طور قطع اگر مستنداتی در این رابطه وجود داشته باشد قوه قضائیه برخورد می‌کند.»

در اواخر دوره هفتم مجلس شورای اسلامی سلمان خدادادی را به اتهام «فساد اخلاق و ارتباط نامشروع» بازداشت کرده بودند. خدادادی یک هفته بعد و با قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد شد. در آن زمان سعید مرتضوی به این پرونده رسیدگی کرده بود. نام او در فهرست نمایندگان «چند زنه» مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

خودکشی زهرا نویدپور: هیأت نظارت تجاوز جنسی نماینده مجلس را بررسی می‌کند

Share