Share

فرمانده نیروی انتظامی ایران گفت که «دشمنان» سال ۹۷ را برای ایجاد آشوب و ناامنی در سطح کشور انتخاب کرده بودند اما موفق نشدند. حسین اشتری همچنین هشدار داد که «معاندین» به دنبال بر هم زدن امنیت و آرامش مراسم ۲۲ بهمن و پس از آن، پایان سال هستند.

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ایران

اشتری، رییس پلیس ایران، در بیست و یکمین گردهمایی معاونان اجتماعی نیروی انتظامی (ناجا) که صبح روز شنبه ۲۹ دی‌ ماه در مقر مرکزی پلیس ایران برگزار شد، گفت گروه‌های معاند و دشمنان قصد داشتند تا در سال ۹۷ آشوب و ناامنی در کشور ایجاد کنند که در رسیدن به هدف خود ناکام مانده و موفق نشدند.

او با بیان اینکه از دی ماه سال گذشته تاکنون حوادث متعددی در کشور رخ داده است، گفت:

«از فتنه سال ۹۶ تا حادثه خیابان پاسداران، نیروی انتظامی در تمام حوادث به خوبی وظایف خود را انجام داد و ناجا توانست اثرات خوبی داشته باشد.»

از ماه‌های گذشته تاکنون ایران صحنه اعتراضات و اعتصابات گسترده گروه‌های مختلف صنفی و کارگری بوده است. پس از اعتراضات سراسری دی ماه ۹۶ که در بیش از ۱۰۰ شهر ایران اتفاق افتاد، ایران با بحران‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی روبه‌رو بوده و در یک سال گذشته با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها، کاهش شدید ارزش ریال در برابر دلار و افزایش قیمت‌ها را تجربه کرده است.

اشتری با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب سال ۵۷ پیش‌بینی کرد که در راهپیمایی ۲۲ بهمن میزان حضور مردم بیشتر از سال‌های گذشته باشد و در این‌ راستا لازم است امنیت این مراسم به طور کامل برقرار شود.

فرمانده نیروی انتظامی ایران اعلام کرد که «معاندین» به دنبال بر هم زدن امنیت و آرامش مراسم ۲۲ بهمن و پس از آن پایان سال هستند و پلیس باید تمام تلاش خود را بکند تا این مراسم در امنیت کامل برگزار شود.

او گفت:

«دشمنان به دنبال این هستند که فضای آرامش حاکم در کشور را بر هم زنند. برنامه‌ریزی آنها برای دهه فجر و پایان سال است.»

Share