Share

تعداد کشته‌های حادثه انفجار خط لوله نفتی در مکزیک به ۶۶ تن رسید. این انفجار و آتش‌سوزی در ایالت ایدالگو واقع در شمال مکزیکو سیتی، پایتخت مکزیک اتفاق افتاد. در حالی‌که بر اساس آمارهای اولیه مرگ دست‌کم ۲۱ نفر و زخمی شدن بیش از ۷۰ نفر در آتش‌سوزی اعلام شده بود، مقامات دولتی و فدرال اعلام کردند تعداد قربانیانی که ده‌ها تن از آن‌ها برای سرقت نفت به محل انفجار رفته‌بودند، به ۶۶ نفر رسیده است.

تعداد دقیق زخمی‌ها مشخص نیست.

تصویر از تلویزیون دولتی مکزیک

تلویزیون مکزیک تصاویری را از رسیدن شعله‌های آتش به شهر تلااوئلیپان در استان ایدالگو منتشر کرد اما کمی پیش از نیمه‌شب به‌وقت محلی، آلفونسو دورازو، وزیر امنیت داخلی مکزیک اعلام کرد که آتش مهار شده است و نیروهای دولتی به زمان احتیاج دارند تا رقم نهایی کشته‌شدگان را اعلام کنند.

عمر فیاض، فرماندار ایدالگو نیز گفت تعداد قربانیان این حادثه ممکن است بسته به اینکه نیروهای امدادی جسد‌های بیشتری پیدا کنند افزایش یابد.

این نیروها تاکنون به بخش‌هایی که دما در آن‌ها به‌شدت بالا بوده دسترسی نداشته‌اند. بسیاری از مردم بر اثر انفجار دچار سوختگی‌های شدید شده‌اند و به نیروهای پزشکی مراجعه کرده‌اند.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک برنامه وسیعی را برای مجازات سرقت سوخت که در این کشور بسیار شایع است آغاز کرده. دولت مکزیک پیشتر از ضرر و لطمه سالانه ۳ میلیارد دلاری به این کشور به دنبال سرقت از خطوط انتقال نفت خبر داده بود.

در حادثه‌ای مشابه در سال ۲۰۱۳، ۳۷ نفر در انفجار در مقر شرکت ملی نفت مکزیک در مکزیکو سیتی کشته شدند و در سال ۲۰۱۲ نیز منفجر شدن تجهیزات گازی، ۲۶ نفر را کشت اما این انفجار یکی از بدترین انفجارهای این کشور در سال‌های اخیر بوده است.

خط لوله‌‌ای که در آن انفجار رخ داده نزدیک پالایشگاه نفتی تولا و متعلق به پمکس، شرکت ملی نفت مکزیک است. در شبکه نفت و گاز مکزیک بیش از صدها رخنه و انشعاب غیرقانونی وجود دارد که موجب رخ دادن این انفجارها می‌شوند.

یک شبکه تلویزیونی در مکزیک پیش از انفجار اخیر تصاویری از این خط لوله منتشر کرده بود که در آن بر اثر شکاف در یکی از لوله‌ها فواره‌ای از نفت ایجاد شده و مردم با سطل‌ها و بشکه‌های پلاستیکی خود را از آن پر می‌کردند.

  • بیشتر بخوانید:

انفجار و آتش‌سوزی شدید در یک خط لوله نفتی در مکزیک

Share