Share

علی ورمزیار، دانش آموز مدرسه، «شهید اصیلی» همدان یک هفته قبل در مدرسه تنبیه شد و انگشتان دست چپش صدمه دید. مدیران آموزش و پرورش ابتدا این موضوع را تکذیب کردند. حالا اما از پیگیری پرونده در دستگاه قضایی خبر می‌دهند و می‌گویند: انگشتان دانش‌آموز غیرعمدی شکسته شده است.

دست گچ‌گرفته شده دانش آموز همدانی پس از تنبیه در مدرسه

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک همدان پس از چند روز سکوت و انکار، سرانجام پذیرفت که انگشتان علی ورمزیار، دانش‌آموز دبستان اصیلی در مدرسه آسیب دیده است.

پایگاه خبررسانی آموزش و پرورش همدان به نقل از بهمن پارسا، گزارش کرد: یکی از دبیران این مدرسه به علت عدم توجه سه تن از دانش آموزان به درس، آنها را به طور موقت به بیرون از کلاس هدایت می‌کند و البته به خاطر این‌که از درس استفاده کنند، پس از دقایقی تقاضای ورود مجدد به کلاس را می‌نمایند.

او گفته که «دو دانش آموز وارد کلاس می‌شوند اما یکی از آنها امتناع می‌نماید که در نتیجه دبیر دست دانش آموز را گرفته و به کلاس می‌آورد که در این حین دانش‌آموز به زمین می‌خورد و انگشت شست او آسیب می بیند».

خانواده این دانش‌آموز این اظهارات را «دروغ» خوانده‌ و به گفته‌اند که دبیر مدرسه اصیلی فرزندشان را کتک زده و او بر اثر ضربه‌ای که معلم به پشت سرش زده، زمین خورده و دستش صدمه دیده است.

این حادثه دوم بهمن امسال رخ داد، آنگونه که پارسا گفته است؛ پرونده‌ای در همین رابطه تشکیل و برای بررسی به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

آئین‌نامه اجرایی مدارس ایران تنبیه دانش‌آموزان را تخلف اداری برشمرده است، با این حال همچنان معلمان و مدیران برخی مدارس دانش‌آموزان را تنبیه بدنی می‌کنند.

آذر امسال یک ویدئو در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد معلم یک مدرسه، پس از تنبیه بدنی یک دانش‌آموز، از دانش‌آموزان نیز می‌خواهد همکلاسی خود را کتک بزنند.

Share