Share

پروین محمدی نایب رئیس اتحادیه آزاد کارگران روز سه‌شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ در خانه‌اش توسط ماموران کلانتری یازده فردیس کرج دستگیر شد. ماموران نه حکمی در دست داشتند و نه درباره دستگیری او به خانواده و دوستانش اطلاع‌رسانی کردند. آن‌ها وسایل شخصی او مانند گوشی تلفن همراه و لپ‌تاب را ضبط کردند و او را به بازداشتگاه منتقل کردند؛ جایی که یک ساعت پیش از آن جعفر عظیم‌زاده رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران را نیز پس از دستگیری به آن جا منتقل کرده بودند.

🔘 گفت‌و‌گو با مریم محمدی،‌ خواهر پروین محمدی که تلاش او برای دیدار با خواهرش به نتیجه‌ای نرسیده است در این ارتباط با زمانه سخن گفته است. بشنوید:

ابتدا برای پروین محمدی قرار وثیقه صادر شد،‌ اما دستگاه قضائی جمهوری اسلامی از آزادی او امتناع کرد و حکم باداشت یک ماهه برایش صادر کرد.

محمدعلی جداری فروغی، وکیل عظیم‌زاده و محمدی صبح پنج‌شنبه ۱۱ بهمن اعلام کرد که چهارشنبه برای محمدی در شعبه ۱۱ دادیاری دادسرای پردیس کرج قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی صادر شد اما صبح پنج‌شنبه (امروز) پرونده به شعبه ۱۲ ارجاع داده شد و دادگاه از آزادی پروین محمدی جلوگیری کرد. این فعال کارگری را با قرار بازداشت یک‌ماهه به زندان «شهید کچوئی» کرج منتقل کرده‌اند.

قرار بود سه‌شنبه هفته گذشته ملاقات داشته باشد ولی دوشنبه نیمه شب او را از بازداشتگاه کچویی به زندان اوین منتقل کردند. از آن زمان هیچ اطلاعی از او در دست نیست. به وکیلش اجازه دیدار و تماس نداده‌اند. زندان اوین تائید کرده است که او در این زندان است. ظاهرا در بند ۲۰۹ زندانی است و ممنوع‌الملاقات است.


در همین زمینه:

«دستگیری عظیم‌زاده و محمدی به خاطر حمایت از کارگران در جنگ نابرابر با سرمایه‌داران است»

Share