Share

دفتر نخست‌وزیری اسرائیل سخنان وزیران خارجه بحرین، امارات و وزیر مشاور عربستان در ضدیت با ایران را از کانال یوتیوب بنیامین نتانیاهو حذف کرد.

پنجشنبه ۱۴ فوریه: وزیران خارجه شرکت‌کننده در کنفرانس ورشو با موضوع صلح و امنیت در خاورمیانه

کانال یوتیوب بنیامین نتانیاهو پنجشنبه ۱۴ فوریه در کانال یوتیوب خود ویدیویی از سخنان شیخ احمد بن محمد آل خلیفه (وزیر خارجه بحرین) عادل الجبیر (وزیر مشاور عربستان) و عبدالله بن زاید آل نهیان (وزیر خارجه امارات) در دومین و آخرین روز نشست ورشو را منتشر کرده بود.

دفتر نخت‌وزیری اسرائیل جمعه ۱۵ فوریه این ویدیو را از کانال یوتیوب نتانیاهو حذف کرد.

در این ویدیو که در اختیار حلقه سربسته‌ای از روزنامه‌نگاران اسرائیلی قرار گرفته بود، شیخ خالد بن احمد، وزیر خارجه بحرین می‌گوید: «سمی‌ترین موضوع در تاریخ مدرن جمهوری اسلامی ایران است. اگر این طرف مسموم [ایران] و اسلحه و جای پای سربازان جمهوری اسلامی نبود فکر می‌کنم ما امروز به راه حل مناقشه اسرائیل- فلسطین نزدیک‌تر بودیم.»

عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی هم نیز در بخش دیگری از این ویدیو گفته است: «ایران هر جا که پا می‌گذارد، ویرانی به بار می‌آورد.»

عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات نیز حملات هوایی اسرائیل به سوریه را حق اسرائیل در دفاع از خود می‌داند.

بنیامین نتانیاهو چهارشنبه گذشته پس از دیدار با یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان در جمع خبرنگاران به عبری گفته بود: «برای پیشبرد منافع مشترک با کشورهای پیشگام عربی در جنگ با ایران» به نشست ورشو آمده است. دفتر نخست‌وزیر اسرائیل اما متن این سخنان را تغییر داد: «جنگ با ایران» به «مقابله با ایران» تبدیل شد.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران جمعه ۱۵ فوریه در گفت‌وگو با شبکه ان بی سی نیوز هشدار داد که حمله نظامی به ایران به معنای «خودکشی» است.

بیشتر بخوانید:

ظریف: حمله نظامی به ایران به معنای خودکشی است

Share