Share

ارز مسافرتی نسبت به روز گذشته گران‌تر شد. همزمان با افزایش قیمیت، میزان عرضه این ارز نیز کافی نیست و مسافران زیادی ارز خود را به قیمت بازار آزاد می‌خرند.

مسافرات تنها می‌توانند تا سقف ۵۰۰ یورو ارز برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع دریافت کنند

به گزارش وب‌سایت خبری «خبر آنلاین»، قیمت ارز مسافرتی با افزایش نسبت به روزهای گذشته، به حدود ۱۴ هزار و ۱۳۰ تومان رسیده است.

شعبه‌های منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند. قیمت این ارز به طور روزانه ۱۱ صبح از سوی بانک مرکزی اعلام می‌شود.

با تصویب بسته جدید سیاست ارزی، از شهریور سال جاری مقرر شد که تامین ارز مسافرتی در صرافی‌ها انجام شود و مسافران با ارائه مدارک سفر تنها می‌توانند تا سقف ۵۰۰ یورو ارز برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع دریافت کنند؛ یک‌هزار دلار نیز سقف ارز مسافرتی برای سفر به دیگر کشورهاست. دلار به مسافران عرضه نمی‌شود.

اما همین موضوع نیز عملی نشده است. خبرآنلاین می‌نویسد:

«تجربه هفته های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و روزانه این شعب به تعداد مشخصی از مسافران می توانند ارز بفروشند.»

بانک مرکزی فروش ارز مسافرتی به قیمت بازار آزاد را آزاد اعلام کرده است. بانک‌ها بر اساس بخشنامه بانک مرکزی می‌توانند ارزی را که در اختیار دارند، به عنوان ارز مسافرتی به قیمت بازار آزاد به مسافران دارای مدرک بفروشند.

افزایش عوارض خروجی از ایران، دشواری دریافت ویزا، لغو پرواز برخی شرکت‌های خارجی و رشد قیمت ارزهای خارجی از دیگر مشکلات مسافران ایرانی است.


در همین زمینه:

ایران، زندان ایرانیان

Share