Share

دیوید آلبرایت، رئیس موسسه آمریکایی دانش و امنیت بین‌الملل گفت باید با آنچه که شورای ملی مقاومت (شاخه سیاسی سازمان مجاهدین خلق) درباره برنامه اتمی ایران می‌گوید، با "شک و تردید" برخورد کرد.

 

به گزارش رویترز، سازمان مجاهدین خلق در گزارشی شش صفحه‌ای اعلام کرده ایران با استخدام ۶۰ مهندس و دانشمند در حال تولید بمب اتم است.

اما دیوید آلبرایت به رویترز گفته است: "آن‌ها (مجاهیدن خلق) یک گروه اکتیو هستند که انگیزه زیادی دارند تا بگویند ایران در حال پیشرفت‌های بزرگ در برنامه تسلیحات هسته‌ای‌اش است."

رویترز می‌گوید انتشار گزارش سازمان مجاهدین خلق در آستانه مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی با هدف تأثیرگذاری بر این مذاکرات انجام شده است
 

رویترز می‌گوید انتشار این گزارش در آستانه مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی با هدف تأثیرگذاری بر این مذاکرات انجام شده است.

مرحله تازه دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ (آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، بریتانیا و آلمان) سوم خرداد ۱۳۹۱ در بغداد برگزار می‌شود.

آلبرایت همچنین گفته است: "آن‌ها (مجاهدین خلق) اطلاعاتی را از کشورها دریافت می‌کنند که گاهی اوقات خوب است اما مشکل اینجاست که این گزارش‌ها بدون جزییات و شواهد و سند است و ما نمی دانیم درست هستند یا نادرست."

وی افزود: "ایران دارای یک برنامه منسجم برای تولید ساخت سلاح اتمی نیست و عمده تلاش خود را برای توسعه توانایی‌هایش در تولید مواده منفجره هسته‌ای متمرکز کرده است."

قدرت‌های غربی ایران را متهم می‌کنند که در برنامه‌اتمی‌اش اهداف نظامی را دنبال می‌کند اما تهران می‌گوید برنامه اتمی این کشور صرفاً مقاصد صلح‌آمیز دارد. همچنین آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز در فتوایی اعلام کرده ساخت و تولید سلاح‌های هسته‌ای "حرام" است.

 

Share