Share

به دلیل عدم اعطای مرخصی درمانی به حسین رونقی ملکی، این زندانی سیاسی بار دیگر از درمان محروم ماند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، حسین رونقی ملکی، وبلاگ‌نویس و فعال حقوق بشر روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه جاری بار دیگر به بیمارستان اعزام و به دلیل عدم موافقت با مرخصی استعلاجی پس از عمل جراحی، مورد درمان قرار نگرفته و به زندان بازگردانده شد.

این زندانی سیاسی که در طول ۱۶ ماه گذشته از مشکل کلیوی رنج می‌برد تاکنون چندین عمل جراحی انجام داده و چهار بار در بیمارستان هاشمی‌نژاد بستری و تحت عمل حراحی قرار گرفته است.

اصرار به نگهداری وی در زندان موجب از کار افتادن یکی از کلیه‌های وی و عفونت کلیوی برای وی شده و سلامت جسمانی‌اش را تحت خطر قرار داده است.

روز دوشنبه گذشته پزشکان متخصص بار دیگر بر لزوم جراحی هر چه سریع‌تر این وبلاگ‌نویس تأکید کردند.
حسین رونقی ملکی نیاز دارد پس از عمل جراحی زیر نظر متخصصان باشد تا مراحل درمانی خود را طی کند.

حسین رونقی ملکی بارها در زندان در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده است

بارها نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در روند پرونده این زندانی سیاسی دخالت کرده‌اند و بارها اطلاعات سپاه با مرخصی درمانی وی موافقت نکرده است. به همین خاطر این فعال حقوق بشر و خانواده‌اش به مراجع قضایی شکایت کرده و اعتراض خود را اعلام نموده‌اند، اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌اند.

حسین رونقی ملکی بارها در زندان در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده است.

وی در آذرماه سال گذشته در نامه سرگشاده‌ای به عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران نوشت: "سلامتی من به‌خاطر وضعیت بیماری‌ام و نگهداری در شرایط بد زندان به خطر افتاده است."

حسین رونقی ملکی که با نام مستعار بابک خرمدین وبلاگ می‌نوشت، یکی از معترضان به نتایج اعلام شده دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران بود.

وی در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۳۸۸ در شهر ملکان استان آذربایجان شرقی بازداشت و به گفته خانواده‌اش حدود ۳۰۰ روز در سلول‌های انفرادی بند دو الف زندان اوین به‌سر برد.

این فعال حقوق بشر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد و این حکم از سوی دادگاه تجدید نظر استان تهران تأیید گردید.

حسین رونقی ملکی هم‌اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در بند ۳۵۰ زندان اوین است.
 

Share