Share

آیت‌الله حسین نوری همدانی، مرجع دینی شیعه، شاهین نجفی، ترانه‌سرا و خواننده رپ ساکن آلمان را محکوم به ارتداد دانست.

پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله حسین نوری همدانی، یکی از مراجع تقلید شیعیان، امروز پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت نوشت، آیت‌الله نوری همدانی، در بین طلاب و روحانیان در مسجد اعظم قم گفت: "اهانت صورت‌گرفته از سوی خواننده خارج‌نشین [شاهین نجفی] به ساحت امام هادی محکوم به ارتداد و حکم او معلوم است."

بر پایه احکام اسلام، هیچ مسلمانی حق خارج‌شدن از دین اسلام را ندارد در غیر این صورت مرتد شناخته‌ شده و به اعدام محکوم می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی ضمن محکوم کردن آن‌چه که وی اهانت به امام هادی، دهمین امام شیعیان، خواند، اهانت به پیامبر اسلام، فاطمه، فرزند پیامبر و همسر علی‌بن ابی‌طالب، نخستین امام شیعیان و همچنین امامان شیعه را موجب ارتداد دانست.

شاهین نجفی: من مخالفتی با اسلام ندارم. من نه با یک مذهب، بلکه بر ضد یک حکومت است که مبارزه می‌کنم و فکر می‌کنم هیچ‌کس به اندازه این حکومت به اسلام ضربه نزده است

شاهین نجفی ترانه‌سرا و خواننده رپ ساکن آلمان، چندی پیش ترانه‌ای به نام "نقی" خواند که در آن دهمین امام شیعیان را مورد خطاب قرار داد و شرایط سیاسی و اجتماعی ایران را به‌باد انتقاد گرفت.

این ترانه برای نخستین بار در صفحه فیس‌بوک این خواننده رپ انتشار یافت و به‌سرعت در شبکه اینترنت و یوتیوب منتشر شد.

پس از انتشار گسترده این ترانه، آیت‌الله صافی گلپایگانی و سپس آیت‌الله مکارم شیرازی دو تن از مراجع شیعیان حکم ارتداد این خواننده را صادر کردند و پلس آلمان حفاظت از وی را بر عهده گرفت.

خبرگزاری فارس، در خبری با عنوان "تشکیل کمپین اعدام شاهین نجفی" به نقل از وبلاگی به همین نام نوشت: "از تمامی شیعیان و بلکه همه مسلمانان محب اهل بیت تقاضا داریم در صورتی که به هر نحوی به این فرد مرتد دسترسی دارند او را به سزای اعمالش رسانده و روانه دوزخ ابدی‌اش نمایند."

پایگاه خبری "شیعه آنلاین" نیز برای کشتن شاهین نجفی مبلغ ۱۰۰ هزار دلار جایزه تعیین کرد.

تارنمای عصر امروز و فارس از شاهین نجفی به‌عنوان "خواننده فتنه" نام بردند و در پایان با اشاره به آیات و روایت‌های اسلامی تأکید کردند: "کسی که به ائمه و امامان توهین می‌کند حرام‌زاده است و باید در نطفه‌اش شک کرد."

این در حالی است که شاهین نجفی در روز سه‌شنبه، ۲۶ اردیبهشت‌ماه (۱۵ ماه مه) در گفت‌وگو با روزنامه "تاتس"، چاپ برلین تأکید کرد: "من مخالفتی با اسلام ندارم. من نه با یک مذهب، بلکه بر ضد یک حکومت است که مبارزه می‌کنم و فکر می‌کنم هیچ‌کس به اندازه این حکومت به اسلام ضربه نزده است."
 

Share