Share

ایران به شرکت گوگل هشدار داد که در صورت استفاده از هر واژه‌ای به جای نام خلیج فارس در نقشه‌های خود از آن شرکت شکایت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، امروز ۲۸ اردیبهشت (۱۷ ماه مه) اظهار داشت: "چنانچه گوگل نام خلیج فارس را به‌درستی به‌کار نبرد با خسارت‌های زیادی از جانب مردم ایران روبه‌رو خواهد شد."

به‌گفته مهمان‌پرست، ایران هم‌اکنون در این‌باره به شرکت گوگل اخطار داده ‌است.

مناقشه بر سر نام خلیج فارس در روزهای اخیر بار دیگر بالا گرفته ‌است.

شرکت گوگل چندی پیش نام خلیج فارس را از نقشه‌های خود حذف کرد و این منطقه را بی‌نام گذاشت.

شرکت گوگل گفته است دلیل نشان ندادن نام خلیج فارس در نقشه‌های خود این است که می‌خواهد وارد مناقشه‌های سیاسی بر سر نام این دریا نشود

این رویداد اعتراض گسترده ایرانیان را در پی داشت. آنها گوگل را متهم به سیاسی‌کاری و جانبداری از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس کردند که با تبلیغات گسترده خود تلاش می‌کنند نام خلیج فارس را تغییر دهند.

اما شرکت گوگل به بی‌بی‌سی فارسی گفت دلیل نشان ندادن نام خلیج فارس در نقشه‌های خود این است که می‌خواهد وارد مناقشه‌های سیاسی بر سر نام این دریا نشود.

مهمان‌پرست همچنین گفت: "به طور حتم گوگل با این حرکت ناشایست خود با آسیب‌های زیادی روبه‌رو خواهد شد زیرا حذف نام خلیج فارس بازی با احساسات و واقعیت مردم ایران است."

او افزود: "بازیچه قرار دادن فن‌آوری‌های نوین در مباحث سیاسی از جمله اقدامات جدید دشمنان علیه ایران است که در این راستا گوگل بازیچه قرار گرفته است."

گوگل اما ادعا می‌کند که این شرکت دراین‌باره موضع‌گیری سیاسی نمی‌کند.
 

Share