Share

مهدیه گلرو فعال دانشجویی و عضو "شورای دفاع از حق تحصیل"، ظهر امروز، شنبه سی‌ام اردیبهشت ماه  پس از تحمل ۳۰ ماه حبس، از زندان اوین تهران آزاد شد، هم‌زمان حکم یک سال حبس تعزیری برای ابوالفضل قدیانی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب که در حال حاضر در زندان اوین است، اجرا شد.

 
ابوالفضل قدیانی، در سال ۱۳۸۸ بازداشت شد و دادگاه وی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم کرده بود، چندی قبل  دادگاه سه سال حبس تعزیری را به حکم وی اضافه کرد و دادگاهی دیگر نیز در۲۹ فروردین ماه  سال جاری وی را به یک سال حبس تعزیزی دیگر محکوم کرده است.
این احکام حبس در حالی صادر می‌شود که این فعال سیاسی در حال حاضر در زندان اوین در حال گذراندن دوران محکومیتش در اولین محاکمه است.
 
مهدیه گلرو آذر ماه سال ۱۳۸۸ همراه با همسرش وحید لعلی پور بازداشت و به تحمل ۲۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد و این حکم در ‌‌نهایت در دادگاه تجدید‌نظر استان تهران به دو سال زندان کاهش یافت
قاضی مقیسه رییس شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب تهران  ابوالفضل قدیانی را به اتهام " اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق نوشتن نامه به رهبری"  به یک سال حبس تعزیری محکوم کرده است.
 
مهدیه گلرو که دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه علامه طباطبایی بود، پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز خرداد سال ۱۳۸۸ که به دستگیری و سرکوب گسترده فعالان سیاسی-اجتماعی انجامید، در آذر ماه سال ۱۳۸۸ همراه با همسرش وحید لعلی پور بازداشت و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباس به تحمل ۲۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در ‌‌نهایت در دادگاه تجدید‌نظر استان تهران به دو سال زندان کاهش یافت.
 
مهدیه گلرو که ابتدا قرار بود در پاییز سال گذشته پس از تحمل دوران محکومیتش آزاد شود، برای بار دیگر، این بار در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به بهانه انتشار مطالب از داخل زندان و امضا بیانیه‌ای برای بزرگداشت روز دانشجو به اتهام "تبلیغ علیه نظام" محاکمه و به شش ماه حبس تازه محکوم شد.همسر این فعالین سیاسی نیز قرار است به زودی در هفته نخست خردادماه آزاد شود.
Share