Share

محمدجواد ظریف در توییتی در پاسخ به وزیر امور خارجه آمریکا که دونالد ترامپ را فرستاده خدا برای نجات یهودیان دانسته بود، نوشته ایرانی‌ها یهودیان را از بردگی و نسل کشی نجات دادند.

 محمدجواد ظریف نوشته: «حتی تورات را هم تحریف کردند تا در خدمت ایران هراسی درآید، اما آنچه واقعاً تورات می‌گوید این است که پادشاه ایرانی یهودیان را از بردگی در بابل رهانید.»

ظریف همچنین نوشته دیگر پادشاه ایرانی یهودیان را از نسل کشی نجات داد و طراحان نسل کشی از سوی اهالی نقب و نه ایران تشویق شدند.

به نوشته ظریف، پادشاه ایران تنها خارجی ایست که از او به عنوان مسیح یاد شده است.

پمپئو در سفر اخیرش به اسرائیل، در مصاحبه‌ای با یک شبکه مسیحی گفته بود شاید ترامپ فرستاده خدا باشد.

در این گفت و گو از او درباره قصه ملکه استر و نجات یهودیان از آقای پمپئو سوال شده بود و پمپئو گفته بود اینکه دونالد ترامپ در این زمان به قدرت رسیده، درست مانند ملکه استر، برای کمک به یهودیان در برابر خطر ایران است.

او گفته بود که «مطمئنم که اینجا کار خدایی در جریان است.»

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به خاورمیانه، پس از دیدار از کویت، چهارشنبه ۲۹ اسفند / ۲۰ مارس به اسرائیل رفت و در بیت‌المقدس (اورشلیم) با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور مذاکره کرد. این دو، شامگاه چهارشنبه در یک نشست خبری مشترک شرکت کردند.

پمپئو در این نشست خبری سفر خود به خاورمیانه را بخشی از برنامه ایجاد ائتلاف علیه ایران در خاورمیانه  عنوان کرد و رهبران ایران را به «نفرت‌پراکنی»، «حمایت از تروریسم» و «تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای» متهم کرد. او گفت رهبران ایران «می‌گویند نابودی کامل اسرائیل، اولویت اصلی و نخست آن‌هاست.»

پمپئو افزود: «ما به حفظ امنیت اسرائیل متعهد هستیم و از حق این کشور در دفاع از خود پشتیبانی می‌کنیم.»

دیدار پمپئو و نتانیاهو: همکاری مشترک علیه تهدیدات ایران

Share