Share

فعالان صنفی معلمان در حمایت از سیل‌زدگان نقاط مختلف ایران، ستاد همیاری تشکیل داده‌اند. در بیاینه شماره یک این ستاد، ضمن تسلیت به خانواده جانباختگان سیل اخیر در ایران، اعلام شده فرهنگیان قصد دارند با جمع‌آوری کالاهای ضروری و حمایت از گروه‌های محلی به سیل‌زدگان امدادرسانی کنند.

یکی از سیل‌زدگان مازندران در گل و لای به جای مانده پس از سیلاب

فرهنگیان در بیانیه ستاد همیاری تاکید کرده‌اند که رویکرد آن‌ها در کمک‌رسانی، عدم ورود غیرضروری به منطقه بحرانی و حمایت از گروه‌های محلی است. آن‌ها همچنین در بیانیه خود نوشته‌اند که معتقد به این اصل هستند که «هر نوع مداخله در شرایط بحران، بدون در نظر گرفتن نظر و خواست افراد بومی پیامدهای منفی در پی خواهد داشت». فعالان صنفی معلمان با توجه به همین نکته اعلام کرده‌اند که ستاد همیاری فرهنگیان در نظر دارد از طریق گروه‌های محلی نیازسنجی و اقلام مورد نیاز را در اقصی نقاط کشور جمع‌آوری و به مناطق سیل‌زده ارسال کند.

فعالان صنفی معلمان مراکزی را در تهران، اسلامشهر، هشتگرد، کرج، خمینی‌شهر، و مریوان مشخص و از داوطلبان خواسته‌اند اقلام مورد نیاز شامل پتو، آب معدنی، تن ماهی، کنسرو، خرما، هیتربرقی، مایع دستشویی، مایع ظرفشویی، پوشک بچه و نوار بهداشتی را به این مراکز تحویل دهند.

در این بیانیه همچنین از داوطلبان در مناطق آسیب‌دیده نیز خواسته شده است گروه همیاری تشکیل دهند.

متن کامل این بیانیه و اسامی مراکز اعلام شده توسط فعالان صنفی معلمان برای دریافت اقلام حمایتی از سیل‌زدگان را در لینک زیر می‌توانید مشاهد کنید:

اطلاعیه شماره یک ستاد همیاری فرهنگیان ایران در حمایت از سیل‌زدگان

 


در همین زمینه:

سیلاب وارد خیابان‌های گوریه شوشتر شد

 

Share