Share

فرمانده پلیس تهران از دستگیری چهار تن به اتهام انتشار اخبار دروغ در رابطه با سیل خبر داد. منابع خبری نزدیک به فعالان عرب در خوزستان هم گزارش کردند چند تن از امدادگران محلی دستگیر شدند.

سیل‌زدگان در خوزستان در حال ایجاد سیل‌بند برای محافظت از روستاها

به گزارش فعالان عرب در استان خوزستان نیروهای امنیتی احمد کعبی و یعقوب کعبی از اهالی روستای گوریه از توابع بخش شعیبیه را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. این دو شنبه ۱۷ فروردین بازداشت شدند.

کانال تلگرامی خاک‌زدگان که به صورت ویژه اخبار مربوط به عرب‌های خوزستان را پوشش می‌دهد، دلیل دستگیری این دو تن را کمک‌رسانی به سیل‌زدگان به همراه گروه‌های محلی گزارش کرد.

این منبع خبری پیش این هم خبر داده بود که خلف مردانی پنجشنبه ۱۵ فروردین به دلیل اعتراض به عدم امدادرسانی به سیل‌زده‌ها و ممانعت از شکستن سیل‌بندهای ایجاد شده توسط روستاییان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران درگیری میان نیروهای نظامی و ساکنان روستاهای خوزستان را تائید کرده بود.

در خبر دیگری حسین رحیمی فرمانده پلیس تهران در نشست خبری گفت که چهار تن به دلیل دروغ‌پردازی و شایعه‌پراکنی در باره سیل بازداشت شده‌اند.

او مشخصات بازداشت شدگان را افشاء نکرد اما گفت که دستگیرشدگان علاوه بر شایعه‌پراکنی «اقدام به تخریب برخی مسئولان دولتی و نیروهای مسلح کردند».

نیروهای نظامی ایران پیش از این نیز همزمان با زلزله در استان کرمانشاه و آذربایجان شرقی شماری از امدادگران داوطلب را دستگیر و به زندان منتقل کردند.


در همین زمینه:

سیل ایران: همه در جستجوی مقصر

Share