Share

مقامات افغان می‌گویند که یک انفجار در مرکز کابل، پایتخت افغانستان، در بیرون وزارت مخابرات این کشور رخ داده است. در پی این انفجار مهاجمان مسلح به وزارت مخابرات و تکنولوژی وارد شده‌اند. درگیری با نیروهای امنیتی در داخل ساختمان ادامه یافته است.

عکس از آرشیو

به گزارش خبرگزاری رویترز، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان گفت که انفجار روز شنبه ۲۰ آوریل/ ۳۱ فروردین در جریان یک درگیری با نیروهای امنیتی در بیرون وزارت مخابرات و تکنولوژی رخ داده است.

رحیمی گفت این انفجار حدود ساعت ۱۱:۴۰ و پیش از ظهر به وقت محلی (کابل) اتفاق افتاده است.

به گزارش روزنامه ۸‌ صبح، مهاجمان پس از انفجار وارد ساختمان وزارت مخابرات و تکنولوژی شده‌اند و درگیری‌ها متعاقب این انفجار ادامه یافته است.

بنا به اخبار رسیده از کارمندان داخل این وزارت‌خانه و همچنین گزارش‌های شاهدان عینی، این درگیری‌ها تا ساعت ۱۲ به وقت محلی ادامه داشته است و نیروهای امنیتی موفق نشده‌اند مهاجمان را تسلیم خود کنند.

درباره تلفات احتمالی این انفجار از سوی سخنگوی وزارت داخله افغانستان جزییاتی ارائه نشده است.

هتل پنج ستاره کابل سرینا که در نزدیکی ساختمان وزارت مخابرات و تکنولوژی قرار دارد، در گذشته چند بار مورد هجوم افراد مسلح قرار گرفته است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را نپذیرفته. هم طالبان و هم گروه دولت اسلامی (داعش) در شرق افغانستان فعال هستند و پیشتر نیز در کابل حملاتی انجام داده‌اند.

Share