Share

در یادداشتی که خبرگزاری دولتی «مهر» متعلق به «سازمان تبلیغات اسلامی» منتشر کرده است، به مدیران و مسئولان توصیه شده ساز و کاری برای اجرای راهکارهای «وزارت اطلاعات» در بخش‌های اقتصادی کشور در نظر بگیرند. نویسنده این یادداشت فساد اقتصادی را نتیجه نفوذ «دشمنان» در ساختار اقتصادی کشور توصیف کرده و در مقابل کشف فساد‌ اقتصادی را نتیجه کنترل ساختارهای اقتصادی کشور از سوی «سربازان گمنام امام زمان» دانسته است.

چهارشنبه ۲۹ فروردین، تهران: دیدار خامنه‌ای با وزیر و کارمندان وزارت اطلاعات

صدرا چکشی، نویسنده این یادداشت، «انحصاری کردن اقتصاد ایران به نفت، کاهش درآمدهای ارزی حاصل از صادرات، به بن‌بست کشاندن تولید، بستن منافذ اقتصاد بومی و حتی اخلال در نظام بانکی و اقتصادی» را از جمله اقداماتی دانسته که «دشمنان» برای «جبران شکست در انقلاب ۵۷» انجام داده‌اند.

در این یادداشت آمده است که «دشمنان»، علی‌رغم هشدارهای رهبر جمهوری اسلامی «توانستند در برخی مواقع نقاط ضعف و پاشنه آشیل اقتصادی ایران را شناسایی کنند و از آن برای نیل به مقاصد خود بهره ببرند.»

نویسنده با ذکر این مقدمات ادعا کرده است فساد در ساختار اقتصادی کشور نتیجه «نفوذِ دشمن» در سال‌های اخیر در بخشی اقتصادی کشور بوده است.

به گفته او، در مقابله با نفوذ اقتصادی دشمن، «سربازان گمنام امام زمان … به جزییات این نقشه دشمن نفوذ کرده و ساختار اقتصادی کشور را تحت کنترل خود درآوردند.»

او شناسایی مفاسد اقتصادی و تحویل آنها به دستگاه قضایی کشور را موفقیت سربازان گمنام امام زمان دانسته، اما تاکید کرده است که «بگیر و ببند» کافی نیست و باید به فعالیت‌های وزارت اطلاعات در بخش اقتصادی نیز توجه کرد، که معطوف به «تبیین و شناسایی نقاط ضعف اقتصادی و هموار کردن مسیر توسعه اقتصادی کشور» است.

این یادداشت در نهایت پیشنهاد می‌کند برای جلوگیری از هزینه‌ها و بن‌بست‌های اقتصادی آینده، باید ساز و کاری تعریف شود تا راهکارهای وزارت اطلاعات در حوزه اقتصادی از سوی مدیران و مسئولان کشور اجرا شود.

چندی پیش هم ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه، از همه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی خواست به شناسایی بسترهای فساد و سپردن مفسدان به دستگاه قضایی اقدام کنند.

در این یادداشت هم تاکید شده است نیروهای امنیتی قصد ندارند به فعالیت‌های شناسایی و عملیاتی اکتفا کنند و می‌خواهند نقشی راهبردی در زمینه فعالیت‌های اقتصادی داشته باشند.


در همین زمینه:

جمهوری اسلامی و کمدی مبارزه با فساد اقتصادی

مضحکه مبارزه با فساد اقتصادی: «غیبت دانه درشت‌ها»

وزیر اطلاعات: ۲۹۰ جاسوس سیا را شناسایی کردیم

Share