Share

مدونا، ستاره موسیقی پاپ، تور جهانی خود را از شهر تل‌آویو اسرائیل با شعار صلح آغاز کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، در نخستین روز تور جهانی این ستاره ۵۳ ساله، ۳۵ هزار نفر به تماشای کنسرت او در تل‌آویو آمدند.

مدونا خطاب به تماشاچیانش در تل‌آویو گفت: "من به دلیلی بسیار خاص و مهم، اسرائیل را به‌عنوان کشوری که تور جهانی‌ام از آن آغاز می‌شود، انتخاب کردم."

او در میان تشویق شدید تماشاچیان افزود: "نمی‌شود که طرفدار من باشید و خواستار صلح در جهان نباشید. خون همه ما به یک رنگ است. اگر همه ما بتوانیم بر نفس‌مان، القابمان، نام کشورهایمان و نام ادیان‌مان فائق آییم و با تمام اطرافیانمان به وقار و احترام رفتار کنیم، آن زمان است که در مسیر صلح قدم گذاشته‌ایم."

مدونا خطاب به تماشاچیانش: نمی‌شود که طرفدار من باشید و خواستار صلح در جهان نباشید

مدونا همچنین گفت: "اگر صلح، این‌جا در خاورمیانه برقرار شود، در تمام دنیا نیز می‌تواند برقرار گردد."

گفته می‌شود مدونا ۵۸۰ بلیط کنسرتش در تل‌آویو را به اعضای کمپین‌های صلح اسرائیلی و فلسطینی اهدا کرده است.

روکو، پسر ۱۱ ساله مدونا که پدرش گای ریچی، کارگردان بریتانیایی است نیز روی صحنه به او پیوست. او اجرای خود را به همراه رقصنده‌های مدونا روی صحنه آغاز کرد.

کنسرت مدونا با صدای ناقوس کلیسا و پخش تصاویر مذهبی کاتولیک روی پرده شروع شد و سپس با پخش نیایش مذهبی یهودیان، مدونا وارد جایگاه اعتراف به گناه شد که روی صحنه ساخته شده بود. آنگاه از میان شیشه‌های جایگاه اعتراف با یک تفنگ به بیرون پرید و شروع به اجرای ترانه پر طرفدارش، Girl Gone Wild کرد.

این تور نهمین تور جهانی مدونا به شمار می‌آید. مقصد بعدی او ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی است، سپس به اروپا و آمریکا سفر خواهد کرد و در نهایت تور خود را در روزهای آغازین سال ۲۰۱۳ در استرالیا به پایان می‌رساند.

مدونای ۵۳ ساله در این تور ۸۰ کنسرت در ۳۴ کشور دنیا برگزار خواهد کرد.

 

Share