Share

شکسته شدن بخش‌هایی از سیل‌بندهای اطراف شهر آق‌قلا، بار دیگر بخش‌هایی از این شهر را زیر آب برد.

شهرک صنعتی آق‌قلا در استان گلستان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان گفت شب گذشته بخشی از معابر شهر و تعدادی از روستاهای آق‌قلا دوباره دچار آبگرفتگی شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از قول عبدالرضا چراغعلی نوشت:

«در روزهای اخیر حدود ۷۰ میلیمتر باران در استان داشتیم و روان‌آب‌های ناشی از آن باعث افزایش دبی سدها و رودخانه‌های گرگان‌رود و قره‌سو شد.»

به گفته چراغعلی عصر روز گذشته دو قسمت از سدهای کیسه‌ای که در شمال آق‌قلا در منطقه یلمه خندان ایجاد شده بود، دچار شکستگی شد و آب به سمت شهر و روستاهای آق قلا آمد:

«با اقداماتی که در حال انجام است، از ظهر امروز فروکش کردن آب را خواهیم داشت. برای آرامش مردم ۱۱ محل اسکان پیش‌بینی شد و شب گذشته تعدادی از مردم در این محل‌ها اسکان یافتند.»

فرماندار شهرستان آق‌قلا اما از آب‌گرفتگی حدود ۳۰ درصدی معابر شهر آق‌قلا خبر داد.

امانگلدی ضمیر گفت:

«با وجود تمام اقداماتی که در خصوص ایجاد سیل بند و تقویت آن در اطراف شهر آق‌قلا صورت گرفت، متاسفانه عصر روز گذشته بخشی از سیل بند دچار شکستگی شد و بخش‌هایی از شمال شهر آق قلا مجددا دچار آبگرفتگی شد.»

به گفته ضمیر، تمامی امکانات دستگاه‌های اجرایی، سپاه، ارتش و بسیج و نیروهای مردمی فراخوان شدند تا شکستگی‌هایی که در سیل‌بند ایجاد شده را مهار کنند.

این اتفاق اما باعث تعطیل شدن برخی از مدرسه‌های شهر نیز شد.

آموزش و پرورش استان گلستان اعلام کرد در پی آبگرفتگی دوباره مناطقی از شهر آق‌قلا، برخی از مدارس این شهر تعطیل است:

«با توجه به آبگرفتگی محلات شمال آق‌قلا، مدارسی که در مناطق حکیم‌آباد، کل‌آباد، خیابان میکاییل (شمال چهارراه پمپ بنزین) و عیدگاه قرار دارند، تعطیل است.»


در همین زمینه

«هنوز برای مقصران سیل گلستان پرونده قضائی تشکیل نشده است»

Share