Share

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا  از کاربران اینترنت خواست تا زمانیکه سایت‌های همسریابی از سوی وزارتخانه‌های مرتبط ثبت نشده اند به این سایت ها مراجعه نکنند.

 
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا  با هشدار به کاربران اینترنت در مورد عضویت و اعتماد به سایت‌های همسریابی، توصیه کرد تا زمانی که این سایت‌ها از سوی دو وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی یا ورزش وجوانان  ساماندهی، ثبت و دارای مجوز لازم نشده‌اند، از مراجعه به این‌گونه سایت‌ها بپرهیزند.  
 
محمدصادق افراسیابی، معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، صدور مجوز برای رسانه‌های  حوزهازدواج و همسریابی را منوط به ارائه معرفی‌نامه از سوی وزارت ورزش و جوانان دانسته و گفته بود که معرفی‌نامه‌ای برای این وب‌سایت‌ها صادر نشده است
پیش از این محمدصادق افراسیابی، معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، صدور مجوز برای رسانه‌های  حوزهازدواج و همسریابی را منوط به ارائه معرفی‌نامه از سوی وزارت ورزش و جوانان دانسته و گفته بود که معرفی‌نامه‌ای برای این وب‌سایت‌ها صادر نشده است،
 
معاونت اجتماعی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا  نیز بسیاری از این سایت‌های همسریابی را "کلاهبردار" دانسته و  اعلام کرده است: "ثبت‌نام در سایت‌های همسریابی رایگان است اما پس از ثبت‌نام به دلایل انواع عضویت، مبالغی دریافت می‌کنند تا بتوانید اطلاعات افراد دلخواه‌تان را مشاهده کنید و ممکن است بیشتر این اطلاعات بصورت ساختگی و صرفاً برای کلاهبرداری باشد. "
 
چندی پیش فعال شدن یک سایت اینترنتی با نام"مرکز رسمی ازدواج موقت صیغه همسریابی تهران" واکنش مقام‌های دولتی ایران را در پی داشت زیرا گردانندگان این مرکزاعلام کرده بودند دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز هستند.
 
به گزارش خبرگزاری مهر این سایت تنها به عنوان وبلاگ در ستاد ساماندهی پایگاه‌هایاینترنتی ثبت شده است و هیچ مجوزی از وزارت ارشاد و وزارت ورزش و جوانان ندارد.
 
محمدصادق اکبری، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان  نیزدر این زمینه گفتهبود: "این وزارت‌خانه مجوزی برای راه‌اندازی سایت مرتبط با ازدواج از جمله صیغه (ازدواج موقت) صادر نکرده و این سایت‌ها به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند."
 
متعه یا ازدواج موقت که در زبان عامیانه صیغه نامیده می‌شود، نوعی ازدواج در دین اسلام است.
چند سال پیش مصطفی پورمحمدی، وزیر کشور وقت دولت ایران،  خواهان ترویج ازدواج موقت شده بود. مصطفی پور محمدی در همایشی در قم گفته بود: "مگر امکان دارد اسلام نسبت بهجوان ‏۱۵‏ ساله ای که خداوند شهوت را در وجود او قرار داده، بی تفاوتباشد‏.‏ برای ارضای میل جنسی جوانانی که امکان ازدواج ندارند، بایستی فکری شود."

 

Share